СВР Охрид презема мерки за расчистување на настанот, се вели во соопштението од СВР Охрид.

Објавил: Рејхан Бајрами | 13 јануари, 2021 9:30

Горан Балески, директорот на Општа болница Охрид учествувал во тепачка на улица „Сирма Војвода“

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

ГОРАН БАЛЕСКИ, ДИРЕКТОРОТ НА ОПШТА БОЛНИЦА ОХРИД, УЧЕСТВУВАЛ ВО ТЕПАЧКА НА УЛИЦА „СИРМА ВОЈВОДА“, ПРЕНЕСЕ ОХРИД 24!

На 10.01.2021 година во 23.15 часот, во СВР Охрид пријавено е дека на улицата „Сирма Војвода“ во Охрид, нарушен е јавен ред и мир, со вербална расправија помеѓу М.А. и Д.А. од една и И.К.,Г.Б. со други две, засега непознати лица, од друга страна, сите од Охрид.

СВР Охрид презема мерки за расчистување на настанот, се вели во соопштението од СВР Охрид.

Познатиот охридски хирург и уролог, доктор Горан Балески минатата година беше назначен за новиот директор на ЈЗУ Општа болница Охрид, соопшти на прес-конференција министерот за здравство, д-р Венко Филипче.

Тој беше назначен на местото на директорка Славица Малеска Стојадиновиќ која беше разрешена по случајот до 66-годишната пациентка од Струга која почина од корона вирус, а не била примена на Инфективното одделение во болницата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

Од МВР за Сител велат дека полицијата интервенирала поради загрозување на здравјето на граѓаните во услови на глобална пандемија.

Вевчани и Вевчанци беа нападнати од сопствената власт

И покрај апелите од надлежните, вевчанци не се откажаа од одржување на традиционалниот...

(19) и сопатник К.М.(21), кои побегнале од местото. По насока на Јавен обвинител двете лица се пронајдени, приведени и против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Спасовски: Напад врз полициски службеник е сериозно кривично дело и такви постапки нема да се толерираат

Напад врз полициски службеник е сериозно кривично дело и такви постапки нема да се...

Најостро го осудувам овој чин, нема оправдување за насилство. За жал, ова не е прв ваков инцидент, лекарите често се изложени на вербални и физички напади.

Филипче: Најостро го осудувам нападот на лекарот, нема оправдување за насилство

Лекар кој бил дежурен на Клиниката за  токсикологија вчера попладне бил нападнат...