Нека е жива и здрава малечката и голема да расте

Објавил: admin@magazin | 24 јули, 2018 13:16

Горан Пандев по трет пат стана татко

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Најдобриот македонски фудбалер и капитен на нашата селекција, Горан Пандев по третпат стана татко откако на свет, сопургата Надица ја донесе ќеркичката Софика.

Оваа вест ја објави неговиот клуб Џенова по пат на „Твитер“ и му честиташе на својот фудбалер за приновата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инстаграм

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – убиство од член 123 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот законик.

КРАВА ДРАМА ВО КАФЕАНА: Жена избоде маж, случајот пред обвинителството

Жената која избоде маж со нож во угостителски објкт во Неготино поради вознемирување,...