И професорката Тања Каракамишева-Јовановска реагираше на забраната на СДСМ, во која со директива ген. секретар Љупчо Николовски од Крива Паланка јасно побара нивните функционери да не одат во кафеани до 12-ти април. Каракамишева на Твитер напиша : „И сега? Кафаните празни, прасињата и ракијата стооо…“

Објавил: Весна Петровска | 18 јануари, 2020 19:21

ГОРИ ИНТЕРНЕТОТ: За убиство Курто може да мине со казна од 500 евра? Браво царе Заев… Да забранеше Љупче на време кафани, Боки немаше да им се деси…

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Изминатава недела беше интересна кога станува збор за политичката сцена во Македонија, на прво место беше писмото испратено од страна на генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски до членството на партијата и високите функционери. Имено како што може да се забележи од фотографијата Љупчо Николовски од членството, и од своите функционери бара дисциплина. Тој посочува да избегнуваат одење во кафеани, на одмор, на патувања, во кафетерии бидејќи јавноста сега будно ги следи.

По ова социјалната мрежа Твитер гореше на сметка на функционерите на СДСМ. Твитер ги опфати и фрапантните вработувања во јавната администрација, но и пресудата на Курто Дудуш.

Во продолжение прочитајте ги најтересните статуси на социјаната мрежа Твитер. 

Твит реакција на Мрав: Да забранеше на време Љупче од Крива Паланка кафани, Боки немаше да им се деси..

И професорката Тања Каракамишева-Јовановска реагираше на забраната на СДСМ, во која со директива ген. секретар Љупчо Николовски од Крива Паланка јасно побара нивните функционери да не одат во кафеани до 12-ти април. Каракамишева на Твитер напиша : „И сега? Кафаните празни, прасињата и ракијата стооо…“

„Значи за убиство, Курто Дудуш може да помине си парична казна од 500е.

Судствово ни е совршено. Браво Царе @Zoran_Zaev.“ напиша еден граѓанин на Твитер

Граѓаните денеска не само со забраната за функционери по кафани, „пресудата“ за Курто Дудуш и пилотската желба на портпаролот на СДСМ Костадинов, кој да не бил политичар ќе бил пилот, се шегува и со и прес-конференцијата на вицепремиерката Мила Царовска која објави дека СДСМ за 2,5 години вработиле 59.600 лица. Велат, дека некој е на нешто, а статистиката се мести. Реалноста, е далеку од розовите очила на Царовска.

-Ало на штп дрога сте бре? Павле колинг, Мила овде – ме зезате ли? Вработиле 59.600 души за 2,5 години, јако, абе толку избркавте од државата, ама дека вработивте? Цццц.

„Значи за убиство, Курто Дудуш може да помине си парична казна од 500е.

Судствово ни е совршено. Браво Царе @Zoran_Zaev.“ напиша еден граѓанин на Твитер

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Веќе седум години среќно оженет со д-р Билјана Пецакова, која е исто стоматолог , специјалист орален хирург. Имаат едно малолетно дете, а на пат е и второто.

Запознајте го новиот градоначалник на Охрид: Пецаков е оженет со Билјана а најмногу се радува со синчето

Триесетипетгодишниот Кирил Пецаков е роден во Охрид, дипломиран стоматолог,  денес...

Крајот на разговорот бил резервиран за музиката. Малкумина знаат дека Иван е голем љубител на музиката и има свој бенд.

ФОТО: Се вери синот на Ѓорге Иванов, ја скрати и косата- тешко дека ќе го препознаете

Иван Иванов, синот на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов пред неколку дена ја промовираше...

Арсовска е македонски претставник во Меѓународната стопанска комора (МКС) и избрана членка на Генералниот совет во Светската федерација на комори.

Која е Данела Арсовска жената која ќе го води Скопје – мојата среќа е мојот син!

Која е Данела Арсовска приватно?  Мајка, сопруга, ќерка, сестра. Моите пријатели...

Градоначалникот Шилегов заедно Мила Царовска, Аријанит Хоџа и Елизабета Ангелеска, денеска присуствуваше на отворањето за посетители на мини зоолошката градина – ЗОО Парк и систем за аквапоник во дворот на средното земјоделско-ветеринарно училиште „Браќа Миладиновци“ во Скопје.

МИНИ ЗОО ПАРКОТ ВО СУГС БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ ОТВОРЕН ЗА ПОСЕТИТЕЛИ

МИНИ ЗОО ПАРКОТ ВО СУГС БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ ОТВОРЕН ЗА ПОСЕТИТЕЛИ! Градоначалникот Шилегов...