Откако неодамна го продадоа Гранд продукција, Лепа Брена и Боба Живоиновиќ решија да свртат нов лист во животот и да ги поминат своите идни денови многу потивко. Како што ексклузивно открива Курир Старс, поранешните лидери на најпознатата музичка империја донеле одлука да се преселат во Мајами.

Објавил: Валерија Петрова | 11 декември, 2019 23:09

ГО ПРОДАДОА ГРАНД И СЕГА БЕГААТ ОД СРБИЈА: Брена и Боба ја напуштаат земјата

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

Музичката ѕвезда и некогашниот тенисер им се довериле на блиски пријатели дека имаат намера животот да го продолжат во Мајами, каде со децении имаат убава вила.

– Се надевам дека тоа наскорото ќе ни се случи, една работа што сè уште ме задржува тука е фактот дека моите деца се пораснати, па сфатив дека имав повеќе време да се посветам на мојата кариера, што ја правам – вели Брена

Откако неодамна го продадоа Гранд продукција, Лепа Брена и Боба Живоиновиќ решија да свртат нов лист во животот и да ги поминат своите идни денови многу потивко. Како што ексклузивно открива Курир Старс, поранешните лидери на најпознатата музичка империја донеле одлука да се преселат во Мајами.

Последниве денови се шпекулира и дека големата балканска музичка ѕвезда и поранешениот тенисер ја ставија на продажба својот карта за во Бејрут. Очигледно, причината е што нивните синови полека стануваат независни и на нив веќе не им треба толку голем дом. Филип и Стефан веќе се собраа. Имено, Филип пред година и пол започна нов живот со сопругата Александра Пријовиќ, а пред да го добијат нивниот син Александар, се преселија во нивната куќа . Од друга страна, Стефан се пресели во својот стан пред неколку месеци во центарот на главниот град, така што на познатите сопружници  куќата стана преголема за нивните потреби и потребите на најмладиот Виктор.

– Брена и Боба сакаат да го поминат остатокот од животот уживајќи се, бидејќи до сеа беше работејќи напорно и напорно со години без сериозен одмор. Брена ќе продолжи да пее и одржува контакт со публиката на нејзините концерти, поради што ќе живее на  реалцаија Мајами – Србија, а Боба исто така ќе ги заврши американските работни места преку е-пошта и, доколку е потребно, ќе дојде во Белград. На оваа одлука им претходеа долги дискусии и бидејќи станува збор за голем чекор, тие ќе чекаат следната година, кога сите коцки ќе треба да се склопат и да се преместуваат преку океанот. Нивните деца исто така се согласија, затоа што и тие сакаат да заминат во Флорида, каде инаку би ги напуштале училиштата и колеџите – вели  добро информиран извор близок до семејството Живоиновиќ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Граѓаните на ЕУ најмногу користат Интернет за е-пошта услуги, проследени со информации за стоки и услуги, испраќање кратки пораки, читање на интернет весници и списанија и само еден од пет корисници кои продаваат стоки и услуги преку Интернет.

Швеѓаните најмногу висат на Интернет: А погледнете која држава користи најмалку

Интернетот го користат 87% од граѓаните на ЕУ на возраст меѓу 16 и 74 години во 2019 година,...

Колку и да го “убивал” твојот сакан NBA тим потајно ни бил симпатичен на сите. Поентата на овој статус ми е тотално друга. Вчера се запрашав, а верувам и сите вие, зошто треба да се случи некоја голема трагедија за сите да не спои? Зошто треба да се случи нешто вакво за да сфатиме дека денес сме тука, утре веќе не сме? Зошто да се мразиме едни со други? Зошто да не дадеме поддршка и кажеме : БРАВО, ФАЛА, ИЗВИНИ, ТЕ САКАМ на сите оние за кои стварно тоа го мислиме, а не го кажуваме од пуста суета или љубомора?

ПО ТРАГЕДИЈАТА НА КОБИ БРАЈАНТ СИТЕ СЕ ЗАМИСЛИЈА: Панчо од ДНК со емотивен статус – КОЛКУ САМО ЖИВОТ Е ВРЕДЕН?

Панчо од ДНК погоден од страшната вест за смртта на идолот на сите генерации Коби Брајант....

Св. Сава пoчинал вo Трнoвo за врeмe на владеењето на царoт Асeн, на 12 јануари 1236 гoдина. Нeгoвoтo тeлo кралoт Владислав гo прeнeл вo Милeшeвo. Подоцна, Коџа Синан-паша гo зел телото на св. Сава и запалил на Врачар, вo Бeлград, на 27 април 1595 гoдина.

Денеска е Свети Сава- не се носи црвено и не се острат ножеви

Свети Сава, роден како Растко Немањиќ, бил син на гoлeмиoт српски жупан Стефан Немања....

Срцето на Ванеса се распадна кога слушна за несреќата, кога дозна дека нејзиниот сопруг, кој е познат како еден од најголемите играчи во НБА на сите времиња, како и нивните 13-годишна ќерка, Џиана, почина во хеликоптерска несреќа.

Ја изневерил 105 пати и му простила- ова е сопругата на Коби Брајант

На 37- години Ванеса Брајант остана вдовица, а ја загуби и својата 13 годишна ќерка Џиана,...