Свадбата е закажана на 7 септември, и ние едвај чекаме нашата љубов да ја крунисаме со брак. Прво ме привлече неговиот физички изглед.

Објавил: Сара Фемина | 18 март, 2019 22:58

Го сакам мојот Милојко иако е 53 години постар од мене, не сум со него за пари, живееме од 500 евра месечно

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Милојко Божиќ (74) од Пилатовиќ и Милијана Богдановиќ (21) од Лучане овие денови се најпознат пар во Пожега ! Разликата во годините е 5 децении, но тоа ни малку не им смета во нивната љубов.

Заљубениот пар овие денови ги посетува продавниците за венчаници и додека шетаат во Пожега, луѓето ги оговараат на глас, но тие воопшто не се замараат поради тоа.

Кога Милијана се родила, Милојко веќе бил пензионер. Тој целиот свој живот работел во Белград, но после пензионирањето тој се вратил во родното село, каде неочекувано се случила голема љубов со убавата Милијана.

Свадбата на заљубениот пар е закажана за 7 септември. Тие едвај чекаат да ја крунисаат својата љубов со брак.

Свадбата е закажана на 7 септември, и ние едвај чекаме нашата љубов да ја крунисаме со брак. Прво ме привлече неговиот физички изглед. Не сакам млади момци, постари ми се свиѓале од секогаш.

За своите години тој реално, одлично изгледа. Не ме интересира кој зборува за нас, Микана го познавам цел живот, комшии сме а јас доаѓав кај него кога беше болен и тука се роди нашата љубов, рече Милијана за порталот Рина.

Го познавам од кога бев мала. Со моите 17 години остваривме близок контакт, и почнавме да се дружиме. Малку се заљубив, па после и тој. Бевме една година во врска. Еднаш прекинавме, но после тој требаше да оди на операција за срце, а во тој момент тој немаше никого покрај себе и се понудив да му помогнам и пак ја почнавме нашата врска.

Милојко е опериран во декември, а после неговата операција никој не може да не раздели. Свадбата ја закажавме и планираме заедничка иднина. А за деца сигурно дека ќе ги биде.

Многу мислат дека со него сум од интерес, но ние немаме проблем да кажеме дека нашите примања изнесуваат 500 евра. Ние живееме во нашата дрвена палата, а на пролет ќе почнеме со реновирање на куќата која Микан почна да ја гради пред неколку години.

Наскоро планирам да се вработам, да допринесам на нашиот буџет. Техничар сум за заштита на животна средина, но не барам работа по струката.

Заљубениот Милојко потврдува се што зборуваше неговата млада, и додаде дека во овие години е голема среќа да се најде ваква искрена љубов.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Новак и Јелана се на непозната дестинација каде одмараат и уживаат во магијата на морето. За тоа време Ноле чита регионални весници, а таму се најдоа и вениците од Хрватска во кои се пишуваше за него.

Новак купи хрватски весници кои пишуваа за него: Неговата реакција ќе ве зачуди

Новак Ѓоковиќ со својата сопруга се одмара по напорниот турнир во Велика Британија...

Како што откриваат од „НАСА“, постои снимка од бурното слетување кое Армстронг и екипата го имале на Месечината, направена од камерата прикачена на прозорецот на Олдрин, но таа не прикажува што точно видел Армстронг од неговото пилотско седиште.

НАСА ОТКРИВА: Еве како изгледало слетувањето на Месечината

Направена е одлична симулација по повод 50-годишнината од историското слетување на...

Заедно со договор со нејзините деца, таа одлучи да ја изнајми вилата по цена од 8.000 илјади евра месечно.

ЕКСКЛУЗИВНО: Гордана Шаулиќ се сели од вилата на Дедиње, ја издава на АМБАСАДА ЗА 8 ИЛЈАДИ ЕВРА МЕСЕЧНО!

Вдовицата на покојниот крал на народната музика Шабан Шаулиќ, Гордана Шаулиќ вилата...

Дијана Ѓоковиќ, во интервјуто раскажува за тешкиот пат кој го поминале за Ѓоковиќ да биде ова што е денес. Како мајка, секогаш била посветена на семејството, па во интервјуто потенцираше дека целиот живот буквално го посветила на децата.

Искрена исповед на мајката на Ѓоковиќ: Работев по 16 часа, правев палачинки и работев на шанк за тој да успее во кариерата

Мајката на светскиот шампион во тенис Новак Ѓоковиќ, во интервју за хрватскиот весник...