Ми се смачи веќе, кога ќе го читам името Никола Груевски со неговите статуси. Се до оној момент додека не го прифати таканаречениот "пржински договор" со кој доброволно се откажа од власта , ставав рака во оган за обој човек, бидејќи мислев дека е вистински патриот и заштитник на својот народ.

Објавил: Мате Парлоф | 9 септември, 2023 20:59

Груевски и Мијалков се виновниците поради кои денес лежат во затвор невини луѓе

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Грешките кои ги направи Груевски кога не го притвори Зоран Заев и веднаш не го избрка (или притвори) неговиот братучед Сашо Мијалков се кобните грешки поради кои денес Македонија постана вистински протекторат.

Ми се смачи веќе, кога ќе го читам името Никола Груевски со неговите статуси.

Се до оној момент додека не го прифати таканаречениот “пржински договор” со кој доброволно се откажа од власта, ставав рака во оган за обој човек, бидејќи мислев дека е вистински патриот и заштитник на својот народ.

Но тој да си ти имал криминални проблеми (многу поголеми од оние за измислените оптужби за набавката на мерцедесот) поради што без борба ја предаде власта, или ???
Од оној момент кога аболицираниот Криминалец Заев му влезе во Канцеларија и го уценуваше пред целата Македонска јавност, почна да се назира дволичноста на овој самобендисан поранешен политичар.

И да не бидам погрешно разбран, јас не ја спорам способноста на Груевски во менаџирање и како економист во никој случај, човекот си е на место и направи многу за Македонија, впрочен и тој беше последен што направи нешто.

Но грешките кои ги направи кога не го притвори Зоран Заев и веднаш не го избрка ( или притвори) неговиот братучед Сашо Мијалков се кобните грешки поради кои денес Македонија постана вистински протекторат.

Никола Груевски и Сашо Мијалков се и директните виновници поради кои денес лежат во затвор невини луѓе кои беа токму од него изманипулирани.

Се сеќавате кога аболицираниот криминалец Заев по нарачка од некого го менуваше името? Што правеше Груевски во Собрание?

Груевски можеше да биде легенда и лидер каков и што секој посакуваше, но тој во согласност со Американската Амбасада си замина од Македонија и го остави на цедило својот народ кој тој од уста не го вадеше. И сега се јавува редовно со статуси, но само ако е тоа од негов интерес и тие се поврзани со нешто со кое тој може да собере некој поент.

Да имаше храброст денес Македонија немаше да биде “северна” со Албанска влада. Или сте прочитале некаде Груевски да го критизира ДУИ? Груевски е нажалост во моиве очи манипулатор и самобендисан човек, кој мора на Македонската јавност да и објасни многу работи.

Затоа ми се смачи кога ќе слушнам Груевски напишал вака, Груевски напишал така.

Знам дека ме читаш Никола, врати се, одлежи си и побарај прочка од Македонскиот народ можеби многумина ќе ти простат, но не попувај доста е, бидејќи народот Македонски не заслужува да пати.
Ако си маж Никола помоли се..

Знаеме дека многу направи …. но од минусите плусот не се гледа од трева и трње….

Васко Белески

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Колумна

Значи од 16 Министерства дури на 9 ( девет) се Албанци што произлегува дека од 25% ( доколку гласале сите гласачи ид 25% Албанци во Македонија) тие партипицираат дури со 60% или 220% повеќе од тоа што би било природно (25%) што е и договорено со таканаречениот Рамковен Договор.

Албанци декларирајте се како Македонци во Македонија

На фудбалските натпревари Македонија со Албанија да навивате за Македонија. Да ги...

Според последните статистики од 30 Април 2022 , Долгот на американската влада се зголеми за приближно 1,2 трилиони американски долари на годишно ниво на проценет вкупно околу 30,50 трилиони долари во 2021 година. За 2022 година, националниот долг на САД се предвидува да биде околу 31,83 трилиони американски долари.

Америка најзадолжената земја во светот, сеуште глуми супер нација со демократски вредности

Америка најзадолжената земја во светот сеуште глуми супер нација со демократски вредности. Американскиот...

Не ми влегува во главата како е можно за само дваесетина дена, она што бил нормален, урбан, секојдневен живот во Киев или Одеса – пазарење по модерни супермаркети, студирање, носење деца во градинки, вечерни забави, туширање наутро, свадби и разводи и безделничење на интернет – наеднаш да се претвори во тотален кошмар со буквална, секојдневна борба за гол опстанок…

Путиновата битка за Киев ќе биде како онаа кај Бородино за Наполеон

Војната во Украина влегува во својата четврта, можеби решавачка, но сигурно најтрагична...