Се вратија времињата од деведесеттите кога наместо редовни набавки на медицинска опрема и апарати како што имаше до пред две години, еднаш годишно се радуваме на јапонска донација.

Објавил: Перо Милчин | 5 мај, 2019 9:08

ГРУЕВСКИ: “СДСМ ЛАЖЕТЕ, продавате лажна надеж и илузија кај народот, КОЈ ЧЕКА СПАС од вас”

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Бившиот премиер на Република Македонија и лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски напиша статус на социјалните мрежи во кој вели дека вратија времињата од деведесеттите кога наместо редовни набавки на медицинска опрема и апарати како што имаше до пред две години, еднаш годишно се радуваме на јапонска или незнам чија донација од 20 илјади евра како да сме земја во централна Африка.

Груевски кој моментално се наоѓа во бегство во Будимпешта, напиша дека СДСМ имаат дебела причина да се опседнати со него и да го осудат не две, туку 200 години затвор. Тој се надоврза дека тоа нема да им ги излечи комплексите, тие само ќе растат, нема да ја промени тажната реалност на масовно иселување, ни нивната неспособност а најмалку огромната разочараност на народот од оваа банда натрапнци.

Тој вели дека продавање лажна надеж и лажни илузии на народот кој чека спас од нив, гордеење до небо со национални предавства, фалење дека другите однадвор ептен ги фалат нив дека предавствата многу ги бендисале иако во нивните земји ни на крај памет не би им паднало такви работи да направат.

Ви го пренесуваме во целост статусот на Никола  Груевски!

Биле опседнати со мене? Има и зошто…

“Со луѓето се сменија времињата и вредностите.
Се планираше и создаваше трајна вредност како во овој текст подолу чии линк го споделувам со вас.
Никогаш никој не бил совршен или безгрешен, ама ни вакви ,,дрва,, како овие”

Некогаш вест од политичарите беше кога некој проблем кој штитеше многу народ ќе се решеше, реформа ќе се најавеше или спроведеше, инвеститор ќе отвореше фабрика, проект ќе се изградеше или ќе започнеше да се гради, апарати за болните ќе се набавеа, пензии или плати ќе се покачеа, илјадници ветени проекти ќе се исполнуваа, па кога доцнеа критика и така…
Денес не доцнат, туку ги нема. Не постојат.

Продавање лажна надеж и лажни илузии на народот кој чека спас од нив, гордеење до небо со национални предавства, фалење дека другите однадвор ептен ги фалат нив дека предавствата многу ги бендисале иако во нивните земји ни на крај памет не би им паднало такви работи да направат.

“Денес вестите од политичарите се празна реторика, само навреди, клевети, лаги и бескрајни реторички надмудрувања кои се помалку луѓето сакаат да ги слушаат и гледаат, фалења со апсења и прогон на политичките противници”

“Денес секој ден една иста вест цели 15 дена е ветување дека масовно ќе се менувале функционерите кои сами си ги донесоа и одбраа а само за да се спасат себе и да купат уште малку време за уште некоја ,,реколта,, на рекет и мито.

“Продавање лажна надеж и лажни илузии на народот кој чека спас од нив, гордеење до небо со национални предавства, фалење дека другите однадвор ептен ги фалат нив дека предавствата многу ги бендисале иако во нивните земји ни на крај памет не би им паднало такви работи да направат”

“Возења тротинет или задоволување лични фрустрации со возење скапи мотори, лечење комплекси по балови, гафови како мали деца скоро секој ден и бескрајно убедување дека народот е спасен од ,,режимот и заробената држава,, која нели не смееме да дозволиме да се врати. Убедување со дланката ставена на срце, дека само што не дошле рајските денови. Еве ги, кај и да е, само што не сме во рајот, тука сме некаде…Не умри магаре, до зелена трева, кажал нашиот народ”

“Се вратија времињата од деведесеттите кога наместо редовни набавки на медицинска опрема и апарати како што имаше до пред две години, еднаш годишно се радуваме на јапонска или незнам чија донација од 20 илјади евра како да сме земја во централна Африка”

“Да, имаат дебела причина да се опседнати со мене и да ме осудат не две, туку 200 години затвор. Ама тоа нема да им ги излечи комплексите, тие само ќе растат, нема да ја промени тажната реалност на масовно иселување, ни нивната неспособност а најмалку огромната разочараност на народот од оваа банда натрапнци”
Поздрав од нивниот кошмар

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

-СДСМ е во алертна фаза во која е неопходно што поскоро да биде вратен назад во рацете на чесното членство.

КУНОВСКА: “Угледот и образот на членовите од СДСМ ги валкаат алчноста на двоецот Заев-Шекеринска”

Актерката Софија Куновска на социјалните мрежи напиша дека е неопходно СДСМ, што поскоро...

Се уште има живи сведоци за македонските голготи и неприфатливо е некогашните завојувачи да ни држат придики.

Поповска контра ЗАЕВ: “Никогаш Македонците ниту присвојувале туѓи територии, ниту туѓа историја”

Пратеничката од ДОМ Лилјана Поповска, се огласи на социјалните мрежи во однос на изјавата...

"Ова обвинителство ќе биде во хиерахија и субординација кон државното јавно обвинителство".

КАРАКАМИШЕВА: Денес Заев им стави крст на уставните судии кои 4 год не најдоа ХРАБРОСТ да го зачуваат Уставот!

Премиерот, Зоран Заев, денеска на пладне соопшти дека пред Собранието ќе предложи нов...

Несфатливо е што оваа власт се заигра со таков опскурен лик кој болната желба за популарност ја градеше по риалити шоуа во регионот,

Конечно се испостави зошто била шарената револуција: Нивните протести биле само брутална манипулација од еден полусвет

Директорот и уредник на Телма, Атанас Кироски, кој беше дел од Шарената револуција,...