Громовник со нова бомба овој пат, во телефонскиот разговор се слуша кој е вистинскиот Павле Богоевски со неговата досега нечуена реторика и највероватно момент кога нарачувал дрога???

Објавил: Сара Фемина | 14 мај, 2019 21:22

Дали СЈО ја има снимката каде актуелен пратеник нарачувал дрога?

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Македонскиот граѓански активист и актуелниоит пратеник од редовите на СДСМ, Павле Богоевски, во телефонски разговор со засега непознато лице прави нарачка.

Само пред неполн месец на социјалните мрежи се појавија пост бомби во кои се слушаше како Фрчковски се договара со самонаречениот аналитичар Алберт Муслиу за замачкување на лустрација на Фрчковски, сега по се изгледа фејк профилот Громовник со нова бомба овој пат, во телфонскииот разговор се слуша кој е вистинскиот Павле Богоевски и негоавата реторика и највероватно момент кога нарачувал дрога???

Богоевски беше еден од предводниците на протестното движење „Шарена револуција“ кое барало поништување на аболициите кои претседателот Ѓорге Иванов во 2016 ги дал на 56 лица опфатени во истрагите на Специјалното јавно обвинителство. 

На судските рочиштата на кој присуствуваше Богоевски повеќе пати се одлагале бидејќи обвинителството не пресметало колкава материјална штета била предизвикана.


Во продолжение ви го претставуваме телефонскиот разговор помеѓу Павле Богоевски и непознато лице.

Павле Богоевски: Слушај тие муабети можеш комотно да ги фатиш и да ги носиш у три лепе п…. м….на значи најискрено ти кажувам. Ајде чао!

Непознато лице: Е брат што правиш?

Павле Богоевски: Може да се организираме пола да донесеш

Добро ! 2 ипол сега ќе ставам, нема проблем!

Павле Богоевски: Ајде спреми го убаво. Важи

Овде ќе си го ставам


Магазин се оградува од секаква одгвоорност од веродостојноста на таканаречената бомба во која се слуша гласот на Богеовски

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Граѓанските активисти уште од 2016 та година алармираа дека објектот е дивоградба и прекршува низа закони, но освен Јавното обвинителство кое поднесе кривични пријави за инвеститорот

НАДЛЕЖНИТЕ ГАЈЛЕ НЕМААТ: Завршува изградбата на џамијата во Охрид!

Додека институциите со години си ги префрлаат надлежностите и замижуваат пред проблемот,...

Синоќа беше почуствуван земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала  во околината на Пехчево и Берово.

Земјата се тресеше – земјотрес ја стресе Македонија

Синоќа беше почуствуван земјотрес со интензитет од три степени според Европската...