Неговите роднини, пријатели но и многубројните фанови ќе можат за последен пат да се простат од него од 11 часот во капелата во Ѓорче Петров. Влатко Илиевски вчера починал во автомобил на булевар во Скопје.

Објавил: Македонка Димкин | 7 јули, 2018 13:02

Дали Тамара знаела нешто? На Фејзбук таа напиша: „Се надевам дека сега ти е подобро„?

Фото/Текст извор: ©фејсбук/ magazin.mk

Неговите роднини, пријатели но и многубројните фанови ќе можат за последен пат да се простат од него од 11 часот во капелата во Ѓорче Петров. Влатко Илиевски вчера починал во автомобил на булевар во Скопје.

Причините за смртта се уште не се познати.

На Социјалните мрежи познатите се простуваат од Влтче

Тамара: Друже мој најсакан. Ми го скрши срцето. Не те ни гушнав за роденденот. Нека ти е светол патот. Се надевам дека сега ти е подобро. Ќе ми фалиш цел живот. Те сака твојата Тами. Почивај во мир сино око мое

Весна Птрушевска: Влатко Илиевски што направи бејб? да знаев само дек вчера ова ќе биде последно од тебе…ми се сврте во умот, гласи објавата на Весна Петрушевска по информацијата која утрово одекна во медиумите дека македонскиот пејач бил пронајден мртов во автомобил.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани