После неколку месеци откако се случи несреќата, Дарко седна пред камерите и раскажа неколку неоткриени детали за несреќата.

Објавил: Сара Фемина | 18 мај, 2019 17:37

Дарко Лазиќ откри непознати детали за несреќата: „Никогаш нема да оздравам„

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Српскиот пејач Дарко Лазиќ за медиумите откри непознати детали за тешката сообраќајна несреќа која ја преживеа минатата година и едвај извлече жива глава.

Српскиот пејач со тешки повреди во октомври минатата година беше примен на интензивна нега во земунската болница, откако доживеа тешка сообраќајка по која животот му беше загрозен.

Дваесет и седумгодишниот Дарко Лазиќ, кој повеќе пати ги полнеше балканските таблоиди, кога го фатија со дрога и се разведе, со автомобилот излетал од патот и се превртел на кров, а потоа едвај го извадиле од смачканото возило.

После неколку месеци откако се случи несреќата, Дарко седна пред камерите и раскажа неколку неоткриени детали за несреќата.

Тој во интервјуто за српскиот портал „Еспресо“ вели дека докторите не му гарантираат кога целосно ќе се опорави од повредите.

-Тие велат дека опоравувањето може да трае и со години, а може и засекогаш да трае и никогаш да не оздравам целосно. Тоа никој не може да го гарантира и тоа не може никој да го излечи бидејќи тоа е едноставно така, или ќе се врати само по себе или воопшто нема да се врати опоравувањето, рече Лазиќ.

Дарко изјави дека казната за на суд веќе е пристигната.

Законот мора да се почитува и тоа е тоа. Зашто психички да не го поднесам? Па и затворот е за луѓе ако треба да лежам таму. Боже мој тоа не е ништо страшно. Не е дека сум воодушевен, но ако морам, морам….

Во моментот на несреќата тој во своето БМВ бил сам, а го извлекувале пожарникари. Пејачот немал појас и тешко беше повреден.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интервју

-Не смееме да дозволиме повторување на минатото, треба да бидеме конкретни со конкретни случаи и институции, а не слепо да веруваме и се потпираме на лажни и непроверени информации пласирани на некои портали.-истакна Манчевски.

Манчевски: За разлика од порано, денес судовите носат пресуди

-Сега институциите на системот функционираат. Главен проблем кај медиумите е ширење...

Дури над дваесет години е верна на истиот парфем „опиум“ на Ив Сен-Лоран. Вели, тајната на нејзиниот дамски изглед се должи на менталната хигиена, а не како резултат на козметички ритуали.

Ласкова: Многу сум горда што придонесов во ослободување на оваа земја од лоши државници

Како посебен советник за култура многу е задоволна што во краток период културата...

Во Сиднеј, Новак имаше огромна поддршка од нашата дијаспора за време на финалето со Надал во финалето на АТП Купот, по што Шпанецот даде скандалозна изјава на штета на српските навивачи.

Срѓан Ѓоковиќ: Мојот син Новак кога ќе ја заврши кариерата ќе живее во Србија со својот народ!

Таткото на Новак Ѓоковиќ ги сумираше впечатоците по неодамна завршениот Австралија...

Потоа доаѓаме до Верушевски како сведок кој тврди дека тие разговори се дадени на СДСМ, дека тие разговори се снимени по нарачка на Верушески кај двајца народни херои кој ги прогласи Заев и јас тврдам дека тие разговори не се по потекло на државната безбедност односно управата за државна безбедност.

Латас призна дека креирал политики со Груевски(ВИДЕО)

Во емисијата на Алфа ТВ „Што не е јасно” со Горан Момировски, гостуваше македонскиот...