Така, сега ќе ги почитувам сите традиционални обичаи “, откри Дарко Лазиќ.

Објавил: Мирко Бачиќ | 26 февруари, 2020 20:18

Дарко Лазиќ се жени во јуни: Ова се деталите за свадбата за 800 гости, ќе трае два дена а музиката ќе биде ШОУ

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Пејачот Дарко Лазиќ (28), кој има син Алексеј со својата свршеница, Марија Гагиќ, планира голема свадба.

Церемонијата ќе се одржи во црквата во јуни, најверојатно во истиот ден кога е роден неговиот син Алексеј.

„ Кај мене нема многу време за подготовки, можам се да испланирам во текот на денот. Она што го знам за сега е дека ќе бидеме домаќини на повеќе од 800 поканети гости, дека ќе ангажираме три или четири бендови и дека прославата ќе трае два дена. Така да, ќе ги почитувам сите традиционални обичаи “, откри Дарко Лазиќ.

Дарко Лазиќ со својата поранешна жена Ана Севиќ, исто така е во нова љубовна врска.

Дарко Лазиќ неодамна се потруди да организира забава на својата свршеница Марина, по повод нејзиниот 21 роденден, но истата вечер успеал да направи се да и преседне.

Како што пренесува изворот кој бил на забавата, Дарко и направил таква љубоморна сцена, да незнаела каде се наоѓа. Дури и се расплакала.

На почетокот на вечерта се беше во ред. Дарко баш се потруди во се да и угоди. И пеел, ги викнал најблиските и нејзините и своите, кумовите и роднините. Ма имаше се да се јаде и пие и песна и музика. Ма милина. Меѓутоа во некое време, не знам што го фати Дарко, ама буквално во момент му падна мрак на очи.

Веројатно видел дека Марина се допишува со некого, па помислил дека има некој додворувач. Леле, како само викаше. Се ечеше. И рече: Дај го ваму телефонот, да видам јас кој тоа ти пишува. Немој да видам дека ме изневеруваш, нема да биде добро. Каков начин е тоа да висиш на телефон и тоа додека имаме гости. Дај ми го телефонот да видам кој се ти честита. Сакаш да ми набиеш рогови како Ана – ги прераскажува зборовите на Дарко, изворот кој бил на забавата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Најчитани вести

[jetpack_top_posts_widget title="" count="5" types="post" display="list"]

Останати вести од Ресторан

Тајните купувачи, ангажирани од SWOT Research ги завршија посетите на угостителските објекти, кои по случаен избор влегоа во трката за Најдобар угостителски објект во 2020 година, по што следуваше сумирање на резултатите, од кои произлегоа заклучоци и препораки за подобрување на услугата во иднина.

ПРОГЛАСЕНИ НАЈДОБРИТЕ УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО СКОПЈЕ ЗА 2020 ГОДИНА

Градот Скопје во соработка со Агенцијата SWOT Research, специјализирана агенција за анализа...

Со лансирањето на новата амбалажа на овие две вина, „Тиквеш“ го збогатува веќе широкиот избор во својата палета, создавајќи нови навики во одговорната консумација на вината од оваа категорија, особено во топлите летни месеци.

Омилените „Смедеревка“ и „Розе“ на ВВ „Тиквеш“ отсега и во полулитарска амбалажа

Скопје, 02.07.2020 – Најпопуларните вина од сегментот на традиционални вина на винарницата...

Гостите моментално уживаат во вечерата, а храна има во изобилство. Послужен е шведски стол, со најскапи сирења, пршути, печење неколку врсти на риба и торти.

ГОДИНИТЕ НЕ И МОЖАТ НИШТО: Фатална Цеца блесна во златна толета, погледнете која позната елита дојде на свадбата

Синот на балканската звезда Цеца, Вељко и неговата сега веќе сопруга Богдана Родиќ,...

Матичарот ја венча двојката во хотелот, а невестата го презеде презимето на младоженецот.

Се играа албански и македонски ора: Ексклузивни фоторгафии од свадбата на ЗЕКИРИ со кумовите ЗОРАН и ЗОРИЦА ЗАЕВИ!

Пратеникот Мухамед Зекири се венча со поранешната директорка на телевизијата Алсат...