Имено како што може да се забележи од фотографијата Љупчо Николовски од членството, и од своите функционери бара дисциплина. Тој посочува да избегнуваат одење во кафеани, на одмор, на патувања, во кафетерии бидејќи јавноста сега будно ги следи.

Објавил: Катерина Крстиќ | 17 јануари, 2020 16:38

Да не одите во кафеани и да се сликате- СДСМ со услов до своите функционери

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

На социјалните мрежи се појави фотографија од писмо испратено од страна на генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски до членството на партијата и високите функционери.

Имено како што може да се забележи од фотографијата Љупчо Николовски од членството, и од своите функционери бара дисциплина. Тој посочува да избегнуваат одење во кафеани, на одмор, на патувања, во кафетерии бидејќи јавноста сега будно ги следи.

На социјалните мрежи се појави фотографија од писмо испратено од генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски до членството.

Николовски вели членството да не се слика и да објавува фотографии на социјалните мрежи.

Во периодот кој следи од 12 јануари до 12 април, сите функционери на СДСМ, на сите нивоа неопхдно е да се посветат на извесната изборна победа и активностите согласно насоките на Општинските изборни штабови и Централниот изборен штаб.

Многу важно, очекувам и барам крајна одговорност и дисциплина во однесувањето кон граѓаните, во приватниот живот и објавите на социјалните мрежи.

Од тоа зависи каква порака испраќаме на граѓаните. Затоа, приватни патувања, одмори, седење во кафеани, кафетерии и ресторани не треба да има.

Многу важно, фотографии од кафеани, одмор, ресторани, кафетерии воопшто да нема.

Одиме на победа на 12 април, организирани, мобилизирани но пред се одговорни пред граѓаните, нивните потреби секако посветени на нашите пораки од кампањата.

Тоа треба да биде видливо и од нашето однесување како и во сите наши комуникации секаде.

Затоа, објавите на социјалните мрежи мора да бидат фокусирани единствено на политиките на СДСМ, на интересот на граѓаните и државата и во функција на државата, стои во писмото од Николовски.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Тој прокоментира за трговската ознака, и вели дека ние треба да бидеме многу понастојчиви и политички, не само правно. Потсетува дека за тоа е формиран тим од експерти од двете страни, кој треба во рок од три години да донесе решение за ознаките за се што се извезува од нашите две држави во светот.

Пендаровски: На албанците името Македонија, идентитетот и јазикот македонски, не им значи!

Претседателот на државата Стево Пендаровски вчера во интервју за емисијата Само вистина...

Златев за пример го посочи Доналд Трамп кој ги обвинува медиумите кои се критички настроени кон него и неговата политика. Се расправа со „CNN“, се расправа со „New York Times“, ги обвинува за ширење на „Fake News“.

Златев: Реагираат на мене бидејќи им ги откривам скандалите!

Новинарот иглавен и одговорен уредник на порталот ЕкономскиЛидер, ЉупчоЗлатев, во...

Не обвинија само поради тоа што си ја сакаме Македонија. Секој ден сме бомбардирани со лажни вести и афери.

Мизрахи: Ќе ставиме крај на ЗАЕВИЗМОТ- не обвинија бидејќи си ја сакаме МАКЕДОНИЈА

Разрешената министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи на социјалните...