Во несреќата се судриле пет возила, сите со скопски регистарски таблички.

Објавил: Сара Фемина | 9 јуни, 2021 10:10

Двајца загинати и седуммина повредени во сообраќајка во Кисела Вода

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Две лица загинаа , а седуммина се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи ноќеска околу 23 часот на крстосницата меѓу булеварот „Србија“ и булеварот „Борис Трајковски, пренесе 360!

Во несреќата се судриле пет возила, сите со скопски регистарски таблички.

Според информации од полицијата, станува збор за „фолксваген пасат“ управуван од Р.А.(50) од Студеничани,  „мерцедес“  управуван од Х.С.(28) од Скопје,  „фолксваген шаран“  управуван од З.И.(30) од с.Студеничани,  „хјундаи аксент“ управуван од О.А.(25) од с.Батинци, скопско и патничко возило „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.Б.(39) од Скопје.

На самото место на несреќата починале 28-годишниот Х.С. и 50-годишниот Р.А. од Студеничани. Останатите седуммина сопатници со телесни повреди , меѓу кои и две деца, биле пренесени на скопските клиники.

По укажаната лекарска помош 25-годишниот О.А. од Батинци бил задржан во полициска станица.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Од велешката полиција соопштија дека уапсена е партнерката со која живеел убиениот под сомневање дека го сторила убиството.

ИЗБОДЕН ДО СМРТ ПОЛИЦАЕЦ ОД ВЕЛЕС, ПРИВЕДЕНА ПАРТНЕРКАТА СО КОЈА ЖИВЕЕЛ

Ноќеска околу 2.15 часот во Велес убиен е полицаец А.Р  откако бил прободен со нож....

Станува збор за дете кое имало неколку тешки заболувања, пред една година врз малиот пациент биле направени повеќе операции, тоа имало тумор на мозок, хидроцефулус, вродена непроодност на цревата за што се направени повеќе хируршки интервенции.

Почина две годишно дете на Клиниката детска хирургија

УК за Детска хирургија во Скопје, до Центарот за социјални грижи и до СВР Скопје пријави...

-Сочувство до семејствата и роднините на починатите во страшната трагедија во Ковид-центарот во Тетово. На повредените им посакувам успешно закрепнување, напиша претседателот Пендаровски на Фејсбук.

Пендаровски: Сочувство до семејствата на починатите, на повредените им посакувам закрепнување

Претседателот Стево Пендаровски на својот фејсбук профил изрази сочувство до семејствата...