Со 62 гласа „за“ и 12 против, пратениците од Собранието ја донесоа одлуката за новата функција на Рамчиловиќ.

Објавил: Валерија Петрова | 14 ноември, 2019 11:48

Две куќи, кредит, пушка и пиштол – каков имот пријавил новиот потпретседател на Собранието, Рамчиловиќ

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Пратениците вчера довербата му ја дадоа на Зекир Рамчиловиќ за попретседател на Собранието.

Со 62 гласа „за“ и 12 против, пратениците од Собранието ја донесоа одлуката за новата функција на Рамчиловиќ.

Тој дојде на местото на Весел Мемеди, а беше дел од Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ.

Рамчиловиќ на свое име во анкетниот лист кој го доставил до Државната комисија за спречување корупција, пријавил две куќи во Долно Коњари, едната од 168 метри квадратни, стекната со договор за градба, а другата од 123 метри квадратни, стекната со наследство.

На свое име пријавил и земјиште од 1.410 метри квадратни во Долно Кољари, а земјиште во истото место пријавил и на име на родителите.

Според она што стои во анкетниот лист, тој вози Голф 5.

Пријавил и оружје, ловечка пушка и пиштол.

Има и кредит од 480 илјади денари, кој треба да го врати до 2021 година.

Недвижен имот Имот на родители Земјоделско земјиште 300.000,00 денари 30.530 м2 Долно Коњари 1965 1/1 Стекнување со договор за купопродажба
Недвижен имот Личен имот Земјиште 180.000,00 денари 1.410 м2 Долно Коњари 2013 1/1 Стекнување со договор за купопродажба
Недвижен имот Личен имот Куќа 1.830.000,00 денари 168 м2 Долно Коњари 2016 1/1 Стекнување со договор за градба
Недвижен имот Личен имот Куќа 600.000,00 денари 123 м2 Долно Коњари 2012 1/1 Стекнување со наследство
Подвижен имот Личен имот Моторни возила 162.000,00 денари Голф 5 2005/2017 Стекнување со договор за купопродажба
Подвижен имот Личен имот Оружје 15.000,00 Ловна пушка -/2019 Стекнување со договор за купопродажба
Подвижен имот Личен имот Оружје 15.000,00 Пиштол -/2019 Стекнување со договор за купопродажба
Долгови Личен имот Кредит 480.000,00 денари 2015 6 години

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

И вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска го повтори ставот дека мислењето на Венецијанската комисија ќе се почитува. Таа вели дека ќе го почекаат официјалниот извештај на Комисијата, ќе го анализираат мислењето, па ќе излезат со заеднички став.

Насилно донесениот закон , и покрај препораката на Венецијанската комисија Заев нема да го менува

Како што соопшти премиерот во заминување Зоран Заев, Законот за употреба на јазици...

Новак Ѓоковиќ ја изнесе својата понежна страна, тој проговори за родителството, односот со децата и колку тешко нему, но и на нив им паѓа товарот на неговата работа.

И Ѓоковиќ страда, ова не може да го совлада: Ме боли кога Стефан ќе ме праша тоа!

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ раскажа детали од приватниот живот и признава...

Одлуката за помилување на триесетгодишната Ивана Јангеловска Манасиева денеска била објавена во Службен весник.

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Пендаровски скрати затворска казна на мајка-монструм – еве од кои причини!

Цела македонската јавност е во шок од одлуката на актуелниот претседател на земјава....

Курир побара дополнителни информации и детали за целиот случај од Министерството за внатрешни работи од каде велат дека не се работи за обид за киднапирање туку  се работи за лица кои вознемирувале граѓани.

Нови детали од МВР за случајот со обидот за грабнување на 7-годишната ќерка на пратеник

Настан според кој непознати лица се обиделе да ја грабнат 7 годишната ќерка на пратеник...