На почетокот на месецот ја напушти пратеничката група а на новата функција доаѓа по препорака на коалиционите партнери СДСМ и ДУИ.

Објавил: Катерина Крстиќ | 14 ноември, 2019 9:11

ДВЕ ЌУКИ, КРЕДИТ, ПУШКА И ПИШТОЛ: Ова е имотот на потпретседателот на Собранието Рамчиловиќ

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

По жестока расправа Зеќир Рамчиловиќ беше меѓу „избрканите“ од ВМРО ДПМНЕ и стана дел од независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ, доби зелено светло и стана потпретседател во Собранието.

На почетокот на месецот ја напушти пратеничката група а на новата функција доаѓа по препорака на коалиционите партнери СДСМ и ДУИ.

Фактор ѕирна во имотната состојба која новиот потпретседател ја има доставено до Државната комисија за спречување корупција како пратеник а дали истата ќе претрпи некои промени по новиот избор на Рамчиловиќ останува да следиме.

Според анкетниот лист , Зеќир на свое име има земјиште , две куќи, моторно возило но поседува и оружје а има и кредит.

На име на родителите пријавил земјоделско земјиште во Долно Коњари.

Имено и двете куќи кои се на негово име се наоѓаат во Долно Коњари а едната од нив која има површина од 168 м2 е проценета на 1,8 милиони денари.

Помалата пак, од 123 м2 е проценета на 600 000 денари.

Од 2015 година Рамчиловиќ земал кредит од 480 000 денари на шест години.

Тој вози Голф 5 проценет на 162 илајди денари а поседува и оружје, односно ловна пушка и пиштол кој според имотниот лист го купил годинава.

Извор: Фактор.мк

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

И вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска го повтори ставот дека мислењето на Венецијанската комисија ќе се почитува. Таа вели дека ќе го почекаат официјалниот извештај на Комисијата, ќе го анализираат мислењето, па ќе излезат со заеднички став.

Насилно донесениот закон , и покрај препораката на Венецијанската комисија Заев нема да го менува

Како што соопшти премиерот во заминување Зоран Заев, Законот за употреба на јазици...

Новак Ѓоковиќ ја изнесе својата понежна страна, тој проговори за родителството, односот со децата и колку тешко нему, но и на нив им паѓа товарот на неговата работа.

И Ѓоковиќ страда, ова не може да го совлада: Ме боли кога Стефан ќе ме праша тоа!

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ раскажа детали од приватниот живот и признава...

Одлуката за помилување на триесетгодишната Ивана Јангеловска Манасиева денеска била објавена во Службен весник.

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Пендаровски скрати затворска казна на мајка-монструм – еве од кои причини!

Цела македонската јавност е во шок од одлуката на актуелниот претседател на земјава....

Курир побара дополнителни информации и детали за целиот случај од Министерството за внатрешни работи од каде велат дека не се работи за обид за киднапирање туку  се работи за лица кои вознемирувале граѓани.

Нови детали од МВР за случајот со обидот за грабнување на 7-годишната ќерка на пратеник

Настан според кој непознати лица се обиделе да ја грабнат 7 годишната ќерка на пратеник...