И тој и неговото семејство беа загрижени и не веруваа, со оглед на неговата возраст, дека ќе се опорави.

Објавил: Сара Фемина | 2 јануари, 2021 19:20

ДЕДО(104)СЕ ИЗЛЕЧИ ОД КОРОНА, А СЕГА ИМА ГОЛЕМИ ПЛАНОВИ: Тој ќе прави огромна роденденска забава, но тоа не е сè

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Роман Арменио Сантучи по опоравувањето од корона вирусот има големи планови за оваа година – патување во Индија или Африка и планира да организира голема роденденска забава, бидејќи во декември, поради вирусот корона, тој само симболично го прослави својот 104 роденден, пишува онлајн весникот “Забавна страница”.

Г-дин Сантучи е згрижен во дом за стари лица каде што престојува веќе некое време.

И тој и неговото семејство беа загрижени и не веруваа, со оглед на неговата возраст, дека ќе се опорави.

По неколку дена со треска, сега сум добро, станав, одам сам, добро сум и сега само чекам лекарот да ми каже дека сум закрепнал и дека можам да си одам вели тој!

Докторката Стефанија, која го следи закрепнувањето на Сантучи, вели дека тој, како пациент е добар и дека процесот на опоравување е ист како и кај другите кои лежеле и се опоравувале од коронавирусот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Ексклузивниот ресторан Камник е популарен по дивечот кој го имаат на менито, како што е гулаш од срна, колбаси од мечка а и добри вина од нивната приватна винарија.

ФОТО: Гулаш од срна или колбаси од мечка. Што ќе јадат Заев и Вучиќ во Камник?

По примопредавањето на вакцините на граничниот премин Табановце Зоран Заев и Александар...

Тој пред десет години се раздели од Адријана Алачки со која има две деца. Последниве шест години е во врска со новинарката Маријна Дојчиновска, познато лице од ТВ екраните.

Љубовта на Алачки: Марина за првпат проговори околу нивната врска

Горан Алачки е познат како музичар кој македонската музика ја промовира насекаде низ...

Тој ја сподели убавата вест на социјалните мрежи и го покажа златниот прстен со дијамант со кој ја запросил саканата, со емотивна порака.

Со златен прстен со дијамант Костадин ја запроси девојката

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов ја запроси својата девојка Марија...