Настанот беше организиран од страна на Амбасадата на Руската Федерација во Република Северна Македонија и од Општина Центар.

Објавил: Сара Фемина | 9 мај, 2021 16:47

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ И НА СПОМЕН-ОБЕЛЕЖЈЕТО НА БОРЦИТЕ НА АНТИХИТЛЕРОВАТА КОАЛИЦИЈА ПО ПОВОД 76 ГОДИШНИНАТА ОД ПОБЕДАТА НАД ФАШИЗМОТ

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ И НА СПОМЕН-ОБЕЛЕЖЈЕТО НА БОРЦИТЕ НА АНТИХИТЛЕРОВАТА КОАЛИЦИЈА ПО ПОВОД 76 ГОДИШНИНАТА ОД ПОБЕДАТА НАД ФАШИЗМОТ

По повод одбележувањето на 9 Мај – Денот на победата над фашизмот, делегација на Град Скопје, составена од претседателката на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева и раководителот на Секторот за поддршка на градоначалникот, Никола Наумоски, денеска положи свежо цвеќе и на спомен-обележјето на борците на Антихитлеровата коалиција.

Настанот беше организиран од страна на Амбасадата на Руската Федерација во Република Македонија и од Општина Центар.

Исто така Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и делагацијата на Амбасадата на Руската Федерација во Република Северна Македонија, предводена од рускиот амбасадор, Н.Е. Сергеј Баздник, положија свежо цвеќе по повод одбележување на 9 Мај – Денот на победата над фашизмот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

Откако ја поминаа првата бариера поставена од полицијата, дел од лицата се обидоа преку приватни имоти и дворови да стигнат пред зградата на ДУИ.

ХАОС ВО НАЈАВА: Демонстранти во Тетово се судрија со полицијата, бараат оставка од Заев

Во Тетово денеска се одржа протестен марш од кој учесниците побараа одговорност поради...

Заев посочи дека двете земји споделуваат уште една стратегиска цел–пристапувањето во членство во ЕУ!

Заев и Курти: Имаме силна политичка волја да ги засилиме и продлабочиме билатералните односи и соработката во сите области

Претседателите на Владите на Република Македонија и на Косово Зоран Заев и Албин Курти...