Претходно, одбраната на Јанева побара притворот да и биде заменет со куќен притвор, но Судот го одби ова барање.

Објавил: Весна Петровска | 10 октомври, 2019 21:01

ДЕТАЛИ ЗА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА ЈАНЕВА: Тимот на Жан Митрев открива што и е на Катица

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Здравствената состојба на Јанева, според Фрчкоска, е лоша и таа се жали на висок притисок и општа анксиозност.

Јанева претходно ја примаше соодветната терапија во затворската амбуланта, а ова е прв нејзин преглед надвор од затворот.

Претходно, одбраната на Јанева побара притворот да и биде заменет со куќен притвор, но Судот го одби ова барање.

Катица Јанева денеска беше на испитување во приватната клиника „Жан Митрев“.

Оттаму откриваат дека засега нема да се превзема никаква интервенција, лекарите и препишале само медикаментозна терапија.

Констатирано е проблем со кардиоваскуларниот систем, но нема да има никаков оперативен зафат. Јанева цело време од нејзиното пристигнување во Клиниката “Жан Митрев” е во придружба на пет службени лица, кои што се постојано со неа и за време на испитувањата кои се прават и во собата што лежи.

Јанева е целосно изолирана во посебна просторија без присуство на други пациенти. Голема е веројатноста и вечерва да ја помине во Клиниката “Жан Митрев”.

Ова е прв преглед на Јанева надвор од затворската амбуланта. Таа претходно од таму добиваше третман и терапија за нејзината состојба.

Јанева е обвинета во аферата „Рекет“ и издржува мерка притвор во истражниот затвор „Скопје“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Од 2001 година има работено кај тогашниот претседател на државата Бранко Црвенковски, во одделот за странски делегации, потоа кај актуелниот министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Полициски началници му возвраќаат на директорот на БЈБ: Бараат извинување од Тасевски!

Мешањето на политиката во работењето на Министерството за внатрешни работи во време...

И покрај строгото почитување на мерките и минималните контакти со луѓе, сакам да ве информирам дека јас заедно со сопругата и мојата три месечна ќерка сме позитивни на тестирањето за КОВИД 19.

Мухамед Зекири позитивен на КОВИД-19

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, ја информираше јавноста дека е позитивен...