четврток, 21 јануари 2021

MK/ EN/ DEДенес, особено долж Повардарието ќе дува умерен ветер од северен правец и истиот повремено ќе засилува. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 38 степени.

Објавил: Катерина Крстиќ | 30 јуни, 2020 9:08

Детална временска прогноза: Пеколни температури до 38 степени!

Фото/Текст извор: ©Фокус.мк

Денес, особено долж Повардарието ќе дува умерен ветер од северен правец и истиот повремено ќе засилува. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 38 степени.

Во Скопје и околината ќе имаме сончево и многу топло време со мала локална облачност, денес ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец и истиот повремено ќе засилува.

Максималната дневна температура ќе се искачи до околу 35 степени. Потоа од четврток следува период кога во попладневните и во вечерните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град. Незначителен пад на температурите на воздухот се очекува за време на викендот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време