И во Скопје и околината ќе продолжи нестабилното време со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови за појава на НЕВРЕМЕ со град.

Објавил: Катерина Крстиќ | 7 август, 2020 10:18

Детална временска прогноза: Продолжува нестабилното време – постабилно време од понеделник

Фото/Текст извор: ©Фокус.мк

До крајот на оваа недела времето ќе се задржи променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на НЕВРЕМЕ проследено со обилен пороен дожд, електрични празнења, силен ветер и појава на град. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервало од 22 до 29 степени.

И во Скопје и околината ќе продолжи нестабилното време со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови за појава на НЕВРЕМЕ со град. Максималнате температура во Скопје овие денови ќе се искачи до околу 25 степени.

Постабилно и потопло време ќе имаме од понеделник.

Подготви: Славчо Попоски

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Тој додаде дека ова е реализација на идејата да се примени принципот на мултимодалност во велосипедските политики со кои им се им се нуди можноста безбедно да ги паркираат своите велосипеди кај Транспортниот центар од каде што ќе можат да продолжат да користат воз, меѓуградски автобус или некој од градските и приградските автобуси на ЈСП Скопје.

ОТВОРЕН ПРВИОТ ВЕЛОШТАД ВО СКОПЈЕ

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и амбасадорот на делегацијата на ЕУ...

За реализација на овој план, однонсно создавање нов град со околу 10.000 жители била задолжена Агенцијата за просторно планирање.

Никола Груевски имал план за создавање нов град: Еве каде требало тој да се наоѓа

По 10 години владеење, ВМРО-ДПМНЕ, веќе 4 години не е на власт. Во периодот на нивното...

Филипче за сите оние кои незнаат како оди тестирањето, објасни дека најпрво доколку се појават било акви симптоми треба да се консултира матичниот лекар.

Филипче најави набавка на брзи тестови кои за 15 минути детектираат ковид-19

Во вчерашното гостување во емисијата „Топ Тема“ министерот за здравство доц. д-р Венко...

Увид на место на настанот е извршен од страна на јавен обвинител и МВР, а на лице место излезе и тим од воената полиција.

Позната здравствената состојба на војниците кои утринава беа повредени во сообраќајна незгода!

Во врска со сообраќајната незгода која се случи утринава во која странично се преврте...