Дивна и Јелена се сретнале во еден ресторан во Белград и заедно вечерале, само два дена пред нејзината смрт.

Објавил: Сара Фемина | 18 март, 2019 21:16

Дивна Карлеуша не починала од последица на канцер? Еве што се случувало еден ден пред нејзината смрт!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Дивна Карлеуша почина на 3 март од канцер на белите дробови, а новинарката месеци наназад се бореше со болеста, со поддршка од нејзината ќерка Јелена. Тие се слушнале на телефон само неколку часа пред нејзината смрт.

Дивна и Јелена се сретнале во еден ресторан во Белград и заедно вечерале, само два дена пред нејзината смрт. Според неофицијални извори, Дивна таа вечер и признала на Јелена дека искашлува крв.

Во јануари Дивна Карлеуша, посетила елитна клиника во Истанбул и тогаш и биле направени потребни анализи, а во нејзиниот организам немало ќелии на канцер.

Меѓутоа на половина од терапијата, нејзината плуќа почнала да крвари и во еден момент почнала да искашлува крв. Од кога дознала Јелена за таа ситуација и рекла на својата мајка да ја посети болницата да и се утврдат дополнителни анализи. Но, за жал не дочекала и во неделата утрото, починала од канцер на белите дробови. Како што стоеле работите на Дивна и немало спас.

Дивна Карлеуша почина на 3 март од канцер на белите дробови, а новинарката месеци наназад се бореше со болеста, со поддршка од нејзината ќерка Јелена.

На жалост сите напади од јавноста на нејзината ќерка, за аферата со Врањеш, ја изнервирале Дивна уште повеќе и после таа ситуација таа изгубила желба за живот.

Српската јавност со неверување ја прими веста за смртта на мајката на Јелена Карлеуша. Некогашната новинарка и радиоводителка, која македонската јавност ја запозна преку реалното шоу „Големиот брат“, на 3 март почина во својот дом во Белград.

Дивна Карлеуша била примена во болница во 2016 година, поради проблеми со дишењето и градите.

Таа побарала помош од доктор дури откако почнала да кашла крв. Оттогаш започнала нејзината борба со болеста, која и Дивна и Јелена успешно ги криеја од очите на јавноста и избегнуваа да даваат коментар на оваа тема.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Денеска се објавени првите фотографии од браќата терористи кои на католички Велигден извршија самоубиство и при тоа убија повеќе од 40 лица, пишува Дејли Мејл.

ОВА СЕ БОГАТИТЕ ТЕРОРИСТИ КОИ УБИЈА 40 ЛИЦА ВО 2 ХОТЕЛИ ВО ШРИ ЛАНКА!

Браќата Ибрахим се синови на милионерот Јонус Ибрахим, кој е богат трговец, а образованието...

Во 2013 година, биле оставени трите кошници на покривот на катедралата за проектот за биолошка разновидност од Николас Жион, кој прв изјави дека пчелите се во ред и го преживеале пожарот.

НЕВЕРОЈАТНО: 200.000 пчели го преживеале пожарот во Нотр Дам

Неверјатно е тоа што и покрај големиот пожар кој ја зафати катедралата Нотр Дам, 200.000...

Постоечките банкноти во апоени од 500 евра ќе продолжат да бидат законско платежно средство, што значи дека граѓаните и понатаму ќе можат да ги користат за плаќање или за штедење.

Една од највредните банкноти заминува во историјата- ќе се издава само уште 4 дена

До петок 26. Април, Централната банка на Германија (Бундесбанка) и Централната банка...