-Верувам и убедени сме дека во вториот круг ќе извојуваме уште поголема победа.

Објавил: Рејхан Бајрами | 27 октомври, 2021 18:29

Димитриевски склучи коалиција со АА и Алтернатива, ќе го поддржат во втор круг

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Граѓанската иницијатива „За наше Куманово“ предводена од актуелниот градоначалник на Куманово и независен кандидат, Максим Димитриевски денеска склучи коалиција за вториот круг од локалните избори со „Алијанса за Албанците“ и Алтернатива.

-Верувам и убедени сме дека во вториот круг ќе извојуваме уште поголема победа.

Во оваа прилика сакам да се заблагодарам и на сите мои против кандидати коишто многу конструктивно во првиот изборен круг ја водеа својата кампања.

И да ја поздравам и поддршката на оваа иницијатива на Беким Салиу. Воедно, сето она што беше изнесено од страна на нашите претставници на шефовите на штабови, во иднина ќе направиме се за да го испочитуваме и одржиме. Се работи за еден политички субјект и концепт којшто сака во иднина да делува исклучиво од граѓаните и за граѓаните. Ние ќе се водиме по принципот на унапредување на можностите и правата на сите граѓани, рече Димитриевски!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Најчитани вести

[jetpack_top_posts_widget title="" count="5" types="post" display="list"]

Останати вести од Вести

Поранешниот директор Бесими не е задоволен од ваквата одлука па правдата ќе ја бара пред повисоките судови.

Условни казни за директорите, ослободителна за доктор Вучевски за пожарот во тетовската болница

Поранешните-директори на тетовската болница Бесими и Етеми ќе лежат затвор од една...

Во соборниот храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје се одржува божествена литургија со која чиноначалствуваат поглаварот на МПЦ-OА г.г. Стефан и српскиот патријарх г.г. Порфириј.

Поглаварите на МПЦ-ОА и на СПЦ ќе одржат заедничка литургија во Охрид

По повод годишнината од доделувањето на Томосот за автокефалност на Македонската...