Тој оваа информација ја објави на Фејсбук и се заблагодари на лекарите.

Објавил: Владо Марин | 13 август, 2021 20:34

Димитров итно префрлен во болница и опериран, се здобил со тешка повреда

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров има скршеница на рамото.

Тој оваа информација ја објави на Фејсбук и се заблагодари на лекарите.

„Огромна благодарност до хирурзите, анестезиолозите, медицинските сестри, болничарите и целиот прекрасен и посветен тим на ортопедија, ургентен, траума и карил (Тоарилуц) што се погрижија скршеницата на моето рамо да биде само една голема лекција за во иднина. 48 години сепак не биле исто што и 20“, пишува Димитров.

Никола Димитров на 31 август 2020 година стапува на функцијата Заменик претседател на Владата задолжен за европски прашања.

Пред да стапи на должноста вицепремиер за европски прашања, тој беше Министер за надворешни работи на Република Македонија од 1 јуни 2017 година.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Македонија, според поранешниот претседател е корумпирана држава. Дополнително, Македонија живее на кредити, а кој живее на кредти, вели Црвенковски – умира на рати!

Црвенковски: Maкедонија е корумпирана држава, живее на кредит, а умира на рати

Поранешниот претседател Бранко Црвенковски ги искритикува актуелните власти во Македонија,...

Зоране, пријателе, зборуваш од позиција на Премиер во име на сите нас, не понижуваш сите, газиш по нашата историја и коските на нашите предци!

Димитриевски до Заев: Пријателе, не понижуваш сите

Има ли крај на оваа самопонижување, го прашува кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски...