Оваа есен авиокомпанија Nordwind Airlines ја проширува својата програма и го вклучува новиот лет до Македонија.

Објавил: Владо Марин | 2 септември, 2021 17:35

Директен лет на релација Скопје – Санкт Петербург од 21 септември

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Директен лет на релација Скопје – Санкт Петербург од 21 септември

Оваа есен авиокомпанија Nordwind Airlines  ја проширува својата програма и го вклучува новиот лет до Македонија.

Летото  од Санкт Петрбург – Скопје , ќе се изведе од 21 септември, еднаш неделно, во вторник.

Од 29 септември, Nordwind Airlines планира да ја зголеми и фреквенцијата на летови од Москва до Скопје. Директни летови Москва – Скопје ќе има трипати неделно – секој понеделник, среда и петок.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Сообраќај

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе презема мерки за посебен режим на сообраќајот по наведените улици, при што сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници.

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека утре, на...

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информираат од МВР.

Утврдени 168 сообраќајни прекршоци во Скопје, 66 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (23.09.2021) продолжи со засилените...