ДКСК го прифати приговорот на Силјановска Давкова против Академијата за судии

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска едногласно со пет гласа го усвои приговорот поднесен од Гордана Силјановска-Давкова, кандидат за претседател на државата, поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, а кој се однесува за кршење на изборните правила. Од ДКСК велат дека сомневањата за прекршување на одредбите од Законот за спречување на корупцијата и судир на интереси … Продолжи со читање ДКСК го прифати приговорот на Силјановска Давкова против Академијата за судии