Погледнете што ќе ви се случува денеска !!

Објавил: Владо Марин | 17 август, 2020 6:57

Дневен хороскоп 17.08.2020

Фото/Текст извор: ©денар

 

Овен (21.03 – 20.04)

Можете да очекувате малку потежок ден бидејќи ве очекуваат многу обврски, а генерално имате недостаток на енергија. Во љубовта ќе бидете незадоволни од партнерот бидејќи не покажал доволно почитување кон вас.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Не сте претерано фокусирани на работата па ќе правите мали пропусти и грешки. Сепак, ќе немате сериозни проблеми. Во љубовта можете да очекувате возбудлива ситуација.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Доколку продолжите со негативните ставови, ќе имате мали проблеми во комуникацијата со соработниците. Во љубовта слободните ќе имаат интересна средба со лицето кое им се допаѓа.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Поведете сметка ако во план ви биле некои подалечни дестинации, денот не е претерано поволен за тоа. На љубовното поле ве очекува ново познанство, кое всушност нема многу да ве воодушеви.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Денот е поволен ако се занимавате со финансиските прашања кои ве оптеретуваат. Во љубовта слободните ќе имаат потреба да пронајдат партнер со кој ќе делат се, зафатените ќе уживаат.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Доколку планиравте деловно патување, можете да очекувате многу позитивен ден. Во љубовта постепено се оддалечувате од саканото лице, иако за тоа не сте свесни.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Долго очекуваната уплата на пари на вашата сметка конечно ќе дојде. Ќе успеете да решите некои грижи кои сте ги имале. Во љубовта имате потреба вашата врска да ја направите максимално стабилна, но не претерувајте.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Можно е прилично тешко да ви паднат денешните работни обврски и ќе имате потреба за одмор. Во љубовта ќе ги преиспитувате случувањата од минатото и ќе се обидете да сфатите каде сте погрешиле.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Во себе ќе имате многу сила, па поради тоа ќе ги надминете тешките деловни моменти. Во љубовта ќе ви допадне некој Јарец, ќе сакате да го освоите.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Среќни сте бидејќи знаете дека можете да се потпрете на блиските пријатели и колегите кои секогаш ви се на располагање. Уживате во авантурите и не сте подготвени за сериозна врска.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Можете да очекувате позитивен ден во кој ќе добиете добра прилика да остварите дополнителна заработка. Во љубовта слободните ќе уживаат во својата слобода, зафатените ги очекуваат расправии.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Генерално сте задоволни од ситуацијата која ја имате на работа. Не ве очекуваат промени на полето за работа. Во љубовта сакате на саканото лице да му ја возвратите посветеноста и нежноста која ви ја дава.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.