Најново метео

Објавил: Перо Милчин | 22 ноември, 2022 12:36

ДОАЃА НОВА ТУРА НА МНОГУ ДОЖД: НАЈГОЛЕМО КОЛИЧЕСТВО НА ВРНЕЖИ СЕ ОЧЕКУВА ВО ЗАПАДНА МАКЕДОНИЈА!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Денес особено попладне и навечер, како и во текот на ноќта ќе има нови врнежи од дожд а снег ќе врне само на највисоките планински места.

Локално ќе наврне ЗНАЧИТЕЛНО КОЛИЧЕСТВО на воден талог (над 30 л/м2). Ќе дува и засилен до повремено СИЛЕН ветер од јужен и од југоисточен правец (над 65 км/час). Потоа во среда сеуште ќе има локални врнежи а во четврток и петок ќе имаме постабилно и суво време. Барем одсега гледано нови врнежи ќе има за време на викендот.

Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 10 до 15 степени, додека во најтоплите предели истите се очекува повремено да се искачуваат до околу 18 степени. Во Скопскиот регион исто така денес попладне и во текот на ноќта ќе има нови врнежи од дожд проследени со засилен ветер од југоисточен правец.

Понатаму следува најнова детална и обновена анализа на времето. Следете!

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Најчитани вести

[jetpack_top_posts_widget title="" count="5" types="post" display="list"]

Останати вести од Време