Во Скопје ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Објавил: Весна Петровска | 29 јануари, 2020 8:20

ДОБРА ВЕСТ: Снег во Македонија

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Времето во земјава ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Во ноќните часови снежни врнежи ќе има и на повисоките места.

По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец, а во западните делови повремено ќе засилува.

Утринската температура ќе се движи од 0 до 6 степени, а дневната од 5 до 15 степени.

Во Скопје ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Утринската температура ќе достигне до три, а дневната до 10 степени.

Во четврток претпладне се уште ќе има повремени врнежи кои на повисоки места ќе преминат во снег. Потоа следува период на потопло и стабилно време.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Во Скопје и околината времето ќе биде облачно со врнежи кој ќе бидат претежно од снег, иако повремено има услови и за врнежи од дожд и снег

СНЕГ И ДОЖД ВО ЗЕМЈАВА: Детална временска прогноза!

Нашата територија до крајот на денов ќе се наоѓа под влијание на циклонска активност....

Повеќе застапени врнежите ќе бидат во попладневните и во вечерните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, истиот повремено и тоа особено на север и долж Повардарието ќе засилува. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 8 до 17 степени.

ТОЛКУ ОД СОНЦЕТО: Наредните денови дожд и снег!

До крајот на денов, времето во државава ќе биде променливо облачно со повремени локални...

Во Скопје и околината претпладнево ќе биде сончево, попладне локално ќе има повеќе облачност кога ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната дневна температура се очекува да се искачи до околу 16 степени.

Радувајте се денес на сонцето, од утре дожд и снег!

Во текот на претпладнево во државава времето ќе биде претежно сончево и релативно...