Љубителите на утринско кафе сега може да си дозволат заедно со задоволството и да слабеат благодарение на неколку состојки.

Објавил: Катерина Крстиќ | 21 јануари, 2020 19:09

Додајте го ова во утринското кафе и ќе ослабнете за неколку дена

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Оваа диета ќе ви се допадне особено поради тоа што не треба многу да внимавате туку доволно е само да внесете еден додаток во утринското кафе.

Кафето е пијалак, кој се подготвува од печени зрна (семки) од растението кафе. Тоа е еден од главните извори на човековиот психостимуланс – кофеинот, и според многубројни медицински експерти, создава вистинска зависност (кoфеинизам). Кафето после нафтата е производ со кој најмногу се тргува во светот. Првата кафетерија во Америка била отворена во Бостон во 1670 година.

Љубителите на утринско кафе сега може да си дозволат заедно со задоволството и да слабеат благодарение на неколку состојки.

Подгответе  едноставен, напиток кој ќе ви помогне да се ослободите од непосакуваните килограми кои сте ги добиел благодарене на празниците кои изминаа.

За овој пијалок ви се потребни:

– ¾ шолји кокосово масло

– ½ шолја мед

– 1 лажица цимет

– 1 лажица какао (по желба)

Начинот на подготовка е следниот:

Најпрво сите состојки соединете ги а потоа измешајте додека се убаво да се соединат.

Кога ќе се соединат ставете ги во стаклен сад со капак.

Утрото кога ќе станете да си го подготвите вашето утринско кафе не заборавајте да додадете една до две лажички од претходно подготвената смеса. Оваа смеса која прави магија од вашето кафе се става додека тоа е се уште врело, и треба да се промеша околу пет секунди.

Состојките од оваа мешавина ќе ви помогнат за забрзување на метаболизмот а со тоа ќе си помогнете и за губењето на вишокот килограми.

Резултатите се видливи по само неколку дена.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Здравје

Со крвна плазма досега се третирани 661 пациент. Со ваквиот највисок чин на хуманост, граѓаните кои се оздравени имаат можност да им помогнат на тие кои во моментот се борат со коронавирусот.

ДАРУВАЊЕТО КРВНА ПЛАЗМА НАЈВИСОК ЧИН НА ХУМАНОСТ, ДОСЕГА ОБЕЗБЕДЕНИ 802 ЕДИНИЦИ, ТРЕТИРАНИ 661 ПАЦИЕНТ

Од Институтот за трансфузиона медицина информираат дека се обезбедени вкупно 802 единици...

„Постојат многу конвенционални лекари кои не го сакаат тоа што го зборувам“, вели тој, па раскажа како пред дваесетина години бил на работ на смртта.

Сега крвниот притисок ми е 125/80: Д-р Несторовиќ откри како ја излекувал хипертензијата

Во голема исповед пред ТВ-камерите во емисијата „Говорница“ проф. Д-р Несторовиќ зборуваше...