Многумина се сокриле во околните овошни насади или биле застрелани додека бегале.

Објавил: Македонка Димкин | 9 октомври, 2023 9:06

ДОДЕКА СЕ ЖУРКАА ГИ НАПАДНА ХАМАС Фестивал на хоророт, пронајдени најмалку 260 тела

Фото/Текст извор: ©Printskrin

Локалните медиуми известуваат дека очајните родители се обидуваат да дознаат нешто повеќе за своите деца, кои биле на рејв забава.

Израелската спасувачка служба Зака соопшти дека најмалку 260 тела се извадени од музички фестивал кој беше под напад на Хамас.

Локалните медиуми известуваат дека очајните родители се обидуваат да дознаат нешто повеќе за своите деца, кои биле на рејв забава.

Многумина се сокриле во околните овошни насади или биле застрелани додека бегале.

Се очекува бројот на загинати да се зголеми бидејќи медицинските екипи не завршиле со проверките на областа.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.