Додик објави фотографија од болницата во друштво на министерот Ален Шераниќ и директорот на УЦЦ на Република Српска, Владе Шајиќ.

Објавил: Перо Милчин | 1 јануари, 2021 16:42

ДОДИК ИСПРАТИ ЧЕСТИТКА: Прва фотографија од болницата на претседателот на Претседателството на БиХ(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Претседателот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик беше хоспитализиран поради инфекција со корона со вирусот во УЦЦ на Република Српска, а сега објави и фотографија на Инстаграм.

Додик објави фотографија од болницата во друштво на министерот Ален Шераниќ и директорот на УЦЦ на Република Српска, Владе Шајиќ.

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, беше позитивен на вирусот корона, тоа го потврди третиот тест, објави неодамна Универзитетскиот клинички центар на Република Српска (УЦЦ) во Бања Лука.

Во соопштението се наведуваше дека советот на лекари разговарал за здравствената состојба на Додик и дека е
забележано дека има тешкотии при дишење и болки во стомакот.

„Дијагностицирана е билатерална пневмонија, а третиот тест за новиот вирус на корона беше позитивен. „Здравствената состојба на Милорад Додик е стабилна, тој се чувствува добро и прима соодветна терапија“, се вели во соопштението.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Иако Европската Комисија има поинаков став за конкретните вакцините, Мицотакис сепак вели дека тие остануваат на нивната позиција да ги признаат и тоа пред сѐ се однесува на руската вакцина, поради тоа што очекуваат туристи од Русија.

Грција ќе дозволи влез на туристи вакцинирани и со руската и кинеската вакцина

За летната сезона, Грција ќе дозволи влез на туристи кои се вакцинирани и со руската...

Границите на Грција за државјани на трети земји, меѓу кои и за македонските државјани се затворени речиси 15 месеци, откако лани, за време на првиот карантин во март, беше воведена одлуката, а оттогаш континуирано се продолжува.

Границите на Грција остануваат затворени за македонските државјани до 14 мај

Одлуката на грчката Влада за привремена затворање на копнените граници и забраната...

Брнабиќ потсети дека тие 20.000 вакцини беа доставени пред три недели, додавајќи дека Србија има доволно вакцини и дека доколку е потребно ќе продолжи да биде отворена за поддршка на пријателите и партнерите во регионот.

Брнабиќ: Србија и донираше на Македонија 13.000 дополнителни вакцини „Спутник В“

Српската премиерка Ана Брнабиќ вчера соопшти дека Србија и донирала дополнителни...

Бројот на дневни случаи во Турција достигна над 63.000 на 16 април, пред да падне нагло под 39.000 во неделата, додека дневната бројка на смртни случаи остана над 300 во текот на изминатата недела.

Турција од четврток целосно се затвора

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган воведе „целосно затворање“ на национално...