"Кога го започнавме проектот за куќата, на Кајли не и беше дозволено ни вино да пие легално", вели дизајнерот за внатрешен ентериер Мартин Лоренс Булард

Објавил: Македонка Димкин | 18 март, 2019 12:38

Дознајте како живее најмладата милијардерка на светот!

Фото/Текст извор: ©20min.ch

“Кога го започнавме проектот за куќата, во тоа време на Кајли не и беше дозволено ниту вино да пие легално”, вели дизајнерот за внатрешен ентериер Мартин Лоренс Булард во врска со соработката на новопечената милијардерка Кајли Џенер, сакајќи да каже дека долго ја реновирале куќата.

Архитектот Булард куќата која се наоѓа дискретно во предградието на Лос Анџелес, тотално ја реновираше и изведе некои надградби согласност со желбите на 21-годишната. Браќата и сестрите на Кајли како и нејзината мајка Крис Џенер живеат веднаш зад аголот на улицата кај што е куќата од Кајли.

Кајли Кристен Џенер (родена на 10 август 1997 во Калабасас, Калифорнија) е американски учесник во Реалити Шоу и малда бизнисменка. Таа постана позната со ТВ-шоуто “Одржување со Кардашијаните” и е основач и сопственик на козметичката компанија Kylie Cosmetics. Во 2012 година, таа работеше со својата сестра Кендал на еден бредн на облека PacSun и разви модна линија “Kendall & Кајли”. Во 2015 година, Џенер започна сопствена козметичка линија наречена Kylie Lip Lip Kits, која следната година беше преименувана во Kylie Cosmetics. Таа, исто така, објави и мобилна апликација која достигнала број еден во US iTunes App Store.Во 2014 и 2015 година, Time Magazine ги објави сестрите Jenner на нивната листа на највлијателни тинејџери на светот, укажувајќи на нивното значително влијание врз социјалните медиуми кај адолесцентите. Со повеќе од 129 милиони следбеници, таа влезе во топ 10 следени лица на Instagram до 2018 година. Во 2017 година, Џенер беше ставена на листата на “Форбс 100 славни”, и со тоа таа е најмладата личност на листата. Според списанието Форбс нејзиниот чист капитал вреди 900 милиони долари, а ова главно се должи на фактот дека таа поседува 100% Kylie Cosmetics. Во моментов, нејзината нето вредност од јануари 2019 година е поставена на една милијарда милиони американски долари. Уште во 2018 гоина во списанието Форбс во август 2018 година, беше предвидено дека Џенер ќе стане најмладиот милијардер на сите времиња.

Кајли Џенер имаше многу конкретни идеи за тоа како ќе изгледа нејзиниот дом. “Му реков на Мартин дека сакам свежи, забавни бои кои кореспондираат со моето расположение”, вели Кајли во интервјуто за магазинот “Архитектонски биланс”. А најгоре на листата на желби се: «Ја сакам розовата боја (пинк) »

Тепих од јагнешкакожа, и покривки од вистинско крзно

Секако дека при опремувањето на домот воопшто не се гледаше на заштеда. Во дневната соба е сместен еден клавир кој целиот блеска од акрилен лак , додека пак повеќето теписи се изработени од патагонска јагнешка кожа, а луксузните ќебиња се од алпака волна, а ѕидовите блескаат и се обвиени со свилени тапети додека пак постелнините се направени од вистинско крзно. Звучи насилно. Но не толку за дизајнерот Булард: “Изгледот е гламурозен, но со сенс за гостопримвсто. Кајли сака многу посета од пријателите, а ништо во куќата не е пак толку скапоза да не можете да се качете, да скокнете или да танцувате врз него “. Додава со насмевка архитектот Булард

Детски Lamborghini и Fendi детска количка

Но, ниту Кајли ниту нејзинниот партнер Тревис Скот или нејзините пријатели се сопственици. “Мојата ќерка Сторми која има една годиина дефинитивно ја презеде куќата со своите играчки“, вели Кајли со насмевка во интервјуто за “Архитектонски биланс”. И кога Кајли зборува за “играчки”, таа не значи Лего или градежни блокови. Во колекцијата играчки на Сторми влегува, меѓу другото, една детска количка од марката Фенди или Ламборџини во големината на детето.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Стил

Елизабета и претседателот Стево се во брак 20 години и заедно имаат едно дете – синот Огнен. Во своите заеднички интервјуа секогаш изјавуваат дека семејството им е најважно.

Која е Елизабета Пендаровска новата прва дама на Република Македонија?

По вчерашната победа на претседателските избори, Стево Пендаровски застанува на чело...

Светската јавност ја изненади со пролетен фустан кој е уште еден погодок на првата дама на САД. Меланија Трамп.

Првата дама на САД Меланија Трамп со пролетен фустан што ќе ве отави без здив !

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, несомнено предизвика огромно внимание во модната...