петок, 23 август 2019

MK/ EN/ DEЗа страствените пушачи тоа е една од најтешките задачи па затоа единствен начин е природен начин за детоксикација на организмот и заштита на организмот од некој вид на рак.

Објавил: Катерина Крстиќ | 11 јуни, 2019 23:13

Докторите со совет до пушачите: Јадете ја оваа храна, го намалува ризикот од канцер

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Доколку сте пушач и сакате да ги заштитите белите дробови од болест секако секој доктор ќе ви каже да се откажете од цигарите. 

За страствените пушачи тоа е една од најтешките задачи па затоа единствен начин е природен начин за детоксикација на организмот и заштита на организмот од некој вид на рак.

Овие намилници го намалуваат ризикот од канцер на белите дробови

Според најновите истражувања постои храна која што може да ви помогне за отстранување на штетните супстанци од организмот а кои се внесуваат токму преку цигарите.

Пушачите треба да знаат дека треба да конзумираат јаболки, банани и домати, состојки кои помагаат во прочистување на организмот токму поради тоа што се природни антиоксиданти. Токму овие три производи покажаа неверојатни антиоксидантни ефекти и ги изненадија докторите.

Експертите и докторите вршеле испитување врз 700 пушачи. Интересно е тоа што оние пушачи кои ги конзумирале горенаведените производи имале подобри резултати и поздрави бели дробови. Како што велат докторите оние пушачи кои подолг временски период ги конзумирале овие производи имаат значително подобрување во организмот. Докторите велат дека бананите, доматите и јаболките значително го штитат и го чистат телото, особено белите дробови, така што пушачите кои го консумираат се поздрави и поотпорни.

Докторите велат дека морате да ја јадете оваа храна, бидејќи ќе го продолжи и ќе го подобри вашиот живот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Здравје

Потребно е да се изврши интервенција со матични клетки во соседна Србија, Белград потточно во „IM CLINIC“ каде за тој медицински зафат се потребни 18.600€.

АПЕЛ: Да помогнеме на Игор кој живее во Кичево повторно да застане на нозе!

Овој човек секогаш бил хуман, а сега истиот има потреба од нашата хуманост! Игор Петрески...

Ќе ви дадеме список на намирници кои го чистат организмот од никотин и ја намалуваат потребата за цигари.

МОЌНИ НАМИРНИЦИ КОИ ГО ЧИСТАТ ОРАГНИЗМОТ ОД НИКОТИН: Пробајте, ништо нема да изгубите, а резултатите веднаш се видливи

Пушењето е многу штетно по здравјето, а неговите последици можат да траат со години. Со...

Уште од дамнешни времиња, Индијанците ја користеле оваа блка за лекување на крварења, рани и инфекции, а според Ајуверда и Кинеската медицина, ајдучката трева позитивно влијае врз работата на слезината, црниот дроб, бубрезите и уринарниот тракт.

Ајдучка трева- делотворен лек за многу болести

Речиси и нема човек кој не ја видел оваа магична билка која е наречена ајдучка трева....

Д-р Басара во Германија заминала пред 17 години и тоа без да го познава германскиот јазик но денеска е една од најпознатите докторки во Европа и е директор во болницата Malteser St. Franziskus во германскиот град Фленсбург, пишува весникот ВЕЧЕР..

Ова е српската докторка која излечила неколку илјади луѓе од рак, меѓу кои и околу 20-тина Македонци

Професорката д-р Надежда Басара, е жената за која зборува целиот свет. Таа е една од...


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial