„Сигер веруваше дека психолошките фактори (хроничен стрес, депресија, конфликт, сексуална дисфункција, итн.) Се директна причина за рак.

Објавил: Сара Фемина | 15 ноември, 2020 18:39

ДОКТОР НЕСТОРОВИЌ ЗА ЛЕЧЕЊЕТО НА КАРЦИНОМ: Еве неколку билки кои помагаат во борбата против ракот!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Проф. Д-р Бранимир Несторовиќ објави напис на својот блог во кој зборува за третман на рак со лековити растенија.

„Марија Требен, Австријка, започна бројни препарати од билки и во лекувањето на рак“, започнува Несторовиќ.
Во следниот текст, д-р Несторовиќ пишува за Пол Герхард Сигер.

„Сигер веруваше дека психолошките фактори (хроничен стрес, депресија, конфликт, сексуална дисфункција, итн.) Се директна причина за рак.

Врз основа на неговата работа, професорот Сигер предложи план за превенција и третман на тумори во 10 чекори во 1965 година:

Фаза 1. Елиминација на штетните влијанија

Фаза 2. Детоксикација на телото.

Фаза 3. Нормализација на цревната флора.

Фаза 4. Активирање на цитохром оксидаза со администрација на антиоксиданти

Фаза 5. Активирање на човечкиот имунолошки систем.

Фаза 6. Десензибилизација (намалување на преосетливост на организмот)

Фаза 7. Цитоплазматска терапија со активирање на антитела

Фаза 8. Инхибиција на гликолиза (распаѓање на гликоза без кислород)

Фаза 9. Промени во исхраната.

Фаза 10. Ссрцето и циркулаторниот систем.

Цвеклото е исто така одлично за отстранување на тешки метали од телото, од причината за оштетување на ензимите “, вели Несторовиќ во својот блог.

Тој додава дека Сигер ја поддржува улогата на многу растенија во третманот на рак, набројувајќи ја нивната способност да примаат јони на водород, кои се формираат со гликолиза во тумори.

„Тоа се антоцијанидини – цијанидин, делфинидин, пеларгонидин, миртилин, малвидин, флавони“, кверцетин, рутин и други.

“Го има во растенијата препорачани од Марија Требен”.

Ова се невен, трева од глог, коприва, ајдучка трева, слезово, коњско трево, растение од коњско опавче и други.

Во коментар за третманот со овие растенија, тој вели дека „критичката биохемиска анализа покажува дека нашите предци имале зачувано чувство за разум и практичност, било да се тоа билкари, пастири или шумари, за правилно да ги заклучат лековитите својства на растенијата.

“ Тука би го додал рецептот на д-р Сигел за рак на желудник, чај од кора од даб. Резултатите честопати се одлични “, напиша д-р Несторовиќ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Совети

Пребарувавме на Интернет и пронајдовме совети како да направите сами маска дома, што треба да ве заштити вас и другите луѓе доколку имате проблеми со респираторниот систем.

НЕМАТЕ МАСКА? Еве како да направите заштитна маска од дома- ЛЕСНО УПАТСТВО!

Ви претставуваме корисен совет како сами да направите маски дома. Пребарувавме на...

Бил Гејтс е основачот на Microsoft заедно со Пол Ален и еден од највлијателните луѓе во информатичката индустрија.

Според истражувањата на БИЛ ГЕЈТС овие три образованија ќе бидат најбарани во светот!

Основачот на Мајкрософт Бил Гејтс на основа од бројни податоци кои ги собирал, тврди...

Љубителите на сармата требада знаат дека и таа има рок на траење. Без разлика дали е посна или мрсна, сармата доколку ја чувате во ладилник трае 3-4 дена најмногу, не повеќе. Оние кои практикуваат д аја замрзнуваат треба да имаат на ум дека замрзната сарма се чува до 4 месеци. 

Внимавајте со сармата и руската салата за празниците- колку дена е рокот?

Новогодишната трпеза секогаш е полна, а секако на неа не може а да нема сарма. Љубителите...