Но по се изгледа Дончев не избегал никаде, туку се шета на Кеј во Скопје.

Објавил: Стојче Бушин | 22 мај, 2020 18:38

ДОНЧЕВ НЕ Е ИЗБЕГАН ВО АВСТРАЛИЈА: Стојанче Ангелов го улови Дончев на КЕЈ во Скопје(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Приватни причини биле наведени во образложението на неодамнешната оставка на Ден Дончев, директорот на Фондот за здравствено осигурување. Дончев е еден од главните актери во аферата со купопродажбата на Диамед на шведска компанија.

Оваа афера нема разврска, а неодамна во обвинителството се појавиле нови докази за уште една сериозна афера во кои биле замешани имиња на високи претставници од власта и од МПЦ, па препораката била Дончев да бега во Австралија, пишуваше Плусинфо.

Но по се изгледа Дончев не избегал никаде, туку се шета на Кеј во Скопје.

Претседателот на партијата “Достоинство”, генерал Стојанче Ангелов предмалку на социјалните мрежи објави фотографија со екс директорот на фондот за Здравствено Осигурување, Ден Дончев, во кој вели дека Дончев не заминал во Австралија, туку се шетал на Кеј во Скопје!

Ти го мислиш за Австралија ја летнал, тој на Кеј насмеан се шета.
Денес случајно налетав на Ден Дончев кој како директор на Фондот за здравство помогна на неколку бранители вклучувајки и набавка на протези од 25.000 евра за наш војник од ЈНА кој од експлозивна направа, во војната при распадот на СФР Југославија, ги загубил двете нозе.
Јас никогаш не заборавам добри дела, стои во објавата на Ангелов!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Имено, станува збор за песната „Зора је“, изведена од Неда Украден, а за која Марина напиша само еден стих - „suza je iz oka kanula “.

ОВАА ПЕСНА ЈА ПЕЕШЕ ЦЕЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Марина Туцаковиќ напиша еден стих а заработи 100.000 евра!

Марина Туцаковиќ е автор на бројни хитови од српската поп сцена. Напиша само еден стих...

Имено денес по речиси еден месец од смртта на Драган, Мартин сакаше да ја потсети јавноста кој беше неговиот татко и напипа дека за него тој бил татко над татковците.

Мартин Вучиќ повторно со емотивна порака за Драган: За мене беше татко над татковците!

Музичарот и актуелен директор на Народниот ансамбл „Танец“, Мартин Вучиќ, денеска...

Џамбазов ја објави фотографијата денеска, а она што предизвика поголем сомнеж е тоа што актерката Весна Петрушевска која всушност е и многу блиска со Џамбазов, под фотографијата напиша дека кумата ( мислејќи на неа ) наскоро доаѓа да им се придружи во Дојран.

ИГОР ЏАМБАЗОВ ПОВТОРНО ЗАЉУБЕН: Ова девојката која му го освои срцето!

Познатиот македоснки актер, шоумен, пејач, водител, Игор Џамбазов, по долго време реши...