Сашо Мијалков на безбедносните камери ја видел групата која влегува во хотелот “Мериот” при што слегол долу и му кажал на Кичеец дека не е пожелен гостин, Кичеец му префрлил неколку зборови на Мијалков.

Објавил: Владо Марин | 16 јуни, 2020 5:07

ЛЕТАЛЕ БОКСОВИ: Доцна синоќа во“Мериот” се степале Сашо Мијалков и Зоран Кичеец

Фото/Текст извор: ©Revulutioner

Доцна синоќа дошло до физичка пресметка на Зоран Кичеец, Јетон Жила заедно со околу десетина други лица од една страна и Сашо Мијалков заедно со своето обезбедување од друга страна.

Според информации до кои дојде порталот revolutioner.press, Сашо Мијалков на безбедносните камери ја видел групата која влегува во хотелот “Мериот” при што слегол долу и му кажал на Кичеец дека не е пожелен гостин, Кичеец му префрлил неколку зборови на Мијалков.

Поранешниот директор на ДБК, Мијалков со тупаница го удрил Кичеец и му го раскрварил носот по што групата на Кичеец почнала физички да се пресметува со обезбедувањето на Мијалков.

Зоран Милески Кичеец, во јавноста беше познат како човек близок до Сашо Мијалков, а прекарот го добива по родното Кичево!

Пред да падне Владата на Љупчо Георгиевски, станува обезбедување во СДСМ, го напушта Охрид и заминува во Скопје како дел од партиското обезбедување, пишува А1он.

По падот на власта на СДСМ во 2006 година Кичеец се зближува со Дејан Митрески – Урко, тогашно обезбедување на поранешниот премиер Никола Груевски, а оттаму се воспоставува и контактот со Мијалков и со Камчев.

Во 2013 година, врската меѓу Камчев и Кичеец почнува да се распаѓа, а за тоа сведочи и инцидентот во кафулето „Интермецо“ кога Орце е претепан од Кичеец.

Двете лица, Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Зоки Кичеец, Обвинителството ги товари за кривично дело „примање награда за противзаконито влијание“, а првоосомничениот Јовановски и за „перење пари и други приноси од казниво дело“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Скандал

И двајцата се вмешани во аферата со македонските дипломати во Ерменија, а молкот на македонските институции за овој скандал продолжува.

Обвинителство на Ерменија: Mиленкоски и Димитријевиќ се обвинети за измама и незаконско преминување граница

Двајца македонски државјани, дипломат и бизнисмен, чекаат да бидат (или веќе се) екстрадирани...

Појасен доказ и показател за тоа како се местат тендери, за фирми блиски до СДСМ, нема. Појасен показател како се испумпуваат народните пари, нема. Појасен показател од ова, дека ЈП на Град Скопје и нивните директори тонат во криминал, нема.

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов и Весковски наместиле тендер тежок 300.000 евра?

Димче Арсoвски, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, вчера обвини за скандал и криминал во кој,...

Ваквиот прекин беше предизвикан од неколкумина поединци кои на крајно некоректен и насилнички начин го блокираавлезот на винарницата и со тоа им попречија на над 200 вистински лозари кои денеска беше планирано да го предадат своето грозје во „Тиквеш“.

„Тиквеш“ е принуден да го прекине откупот поради блокада од страна на поединци кои манипулирале со квалитетот на грозјето

И покрај тоа што „Тиквеш“ е единствената винарница во земјава која оваа година дефинираше...