Мили доаѓа на позицијата директор на музичка продукција на Гранд, и внесува голема новина во новиот циклус „Звезда гранда“ - тој ќе ја предводи групата од 120 нови натпреварувачи кои ќе бидат во улога на предизвикувачи на старите учесници со цел да го освојат своето место на ова натпреварување.

Објавил: Катерина Крстиќ | 7 септември, 2020 19:39

ДО СЕГА НЕ СУМ ПОГРЕШИЛ: Мили стана нов музички директор на Гранд, открива како дојде до таа позиција!

Фото/Текст извор: ©Kurir.rs/K.Đ/Blic, Foto: Dado Đilas

Музичарот Александар Милиќ- Мили стана директор на продукцијата „Гранд“, а сега открива како дошол до таа позиција.

Мили откри и на кого прв би се обратил за совет ако заглави некаде, но и како го поминал летниот одмор.

“Почнавме да правиме планови и едвај чекам да започнеме. Гранд е посветен на музиката и мило ми е што ќе дадам свој придонес. Ќе побарам совет од Саша и сите други, тимот е фантастичен. Музиката мора да биде позитивна … Јас ќе го изберам оној кој “може да даде многу, а досега не сум пропуштил. Ќе морам да направам организација, но тој може да направи што било”, рече Мили.

“На одмор беше фантастично но јас секогаш размислував што ќе правам. Секако уживав во моментите со моето семејство”, заклучи музичарот.

Мили доаѓа на позицијата директор на музичка продукција на Гранд, и внесува голема новина во новиот циклус „Звезда гранда“ – тој ќе ја предводи групата од 120 нови натпреварувачи кои ќе бидат во улога на предизвикувачи на старите учесници со цел да го освојат своето место на ова натпреварување.

Исто така, Мили ќе биде задолжен за развој на кариерата на млади изведувачи кои покажуваат дека имаат талент и потенцијал да станат големи ѕвезди.

“Гранд продукција постојано, веќе 20 години, се занимава со музика со неверојатна посветеност и мило ми е што сум дел од компанијата. Досега, следав сè што направија и соработував на одредени проекти со Саша Поповиќ, а сега имам можност и за целосна соработка. Одиме напред со полна брзина, истакна Мили.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Гладис ја убедувала јавноста дека е далечен потомок на славната актерка, поточно ќерка на нејзината родинина Мередит Бејкер.

Гинекологот на Мерилин Монро откри шокантна тајна: Актерката му родила ќерка на Џон Кенеди

Шокантна тајна излезе на виделина после долги години. Имено гинекологот на познатата...

Во Италија и Аргентина, заедно со многу земји во Латинска Америка, новогодишното дрво се поставува на 8-ми декември и се растура на 6-ти јануари.

ЕВЕ КОГА ТРАДИЦИОНАЛНО СЕ КИТИ НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА: Празници и радост за најмалите!

Поставувањето и растурањето на елката се поврзани со одредени датуми. Традиционално,...

Тие вчера правеа мекици во ресторан во Скопје. Се славеше со музика и најблиските пријатели. Внукот ќе го носи името Бранко по неговиот дедо, ни кажаа за „Репортер“, а ова е прв внук за поранешниот претседател

Бранко Црвенковски стана дедо, со мекици и музика се славеше за внукот Бранко

Поранешниот претседател, премиер и лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски стана дедо. Неговиот...