Станува збор за мерките што веќе 11 месеци се продолжуваат, а новата одлука за „воведување мерки за привремено ограничување на копнените, воздушните и морските поврзувања на земјата, за забрана за влез во земјата на државјани на трети земји, освен од државите на Европската унија и шенген зоната".

Објавил: Перо Милчин | 21 февруари, 2021 21:15

ДО 8 МАРТ ЗАТВОРЕНИ И ЗАБРАНЕТ ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА НА ДРЖАВЈАНИ ОД ТРЕТИ ЗЕМЈИ

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

За уште две седмици, до 8 март 2020 година, грчката влада ја продолжи одлуката за ограничување на копнените граници и забраната за влез во грција на државјани на трети земји, објави Тв 24.

Станува збор за мерките што веќе 11 месеци се продолжуваат, а новата одлука за „воведување мерки за привремено ограничување на копнените, воздушните и морските поврзувања на земјата, за забрана за влез во земјата на државјани на трети земји, освен од државите на Европската унија и шенген зоната”.

Многу Грци со право се загрижени за својата егзистенција. Пакетот за помош за корона од ЕУ беше тежок 750 милијарди евра. За Атина беа предвидени 32 милијарди евра.

Туризмот е основа на грчката економија.

Корона-пандемијата им стави крај на успесите од претходните години. Тоа за земјата значи вистинска катастрофа.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

-Бошњаците можат да сонуваат што сакаат и тоа не е забрането. Меѓутоа, посакувам Република Српска да биде самостојна, што е многу реално.

Додик: Реално е Република Српска да стане самостојна

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, изјави дека...

Новинарот Оливер Вилис го објави видеото на Твитер и изјави дека е убаво да се има претседател кој може нормално да разговара со други луѓе.

БАЈДЕН му го даде своето кафе на новинарот: Ова е гест за кој многу зборуваа(ВИДЕО)

Американскиот претседател Џо Бајден има многу попријатна комуникација со новинарите...