Таа ги сокри сите детали од свадбата со Тони Бјелиќ но пред извесно време по 20 години реши да објави една фотографија и покажа како таа изгледала на својата свадба. 

Објавил: Катерина Крстиќ | 9 декември, 2019 11:15

Драгана Мирковиќ во брак е 20 години- еве како изгледала на свадбата, јасно е зошто ги крие фотографиите

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Познатата пејачка Драгана Миркович во брак е цели 20 години а долго време од јавноста ги прикриваше фотографиите од нејзината свадба.

dragan2
Драгана Миркович на својата свадба во 1999 година…

Таа ги сокри сите детали од свадбата со Тони Бјелиќ но пред извесно време по 20 години реши да објави една фотографија и покажа како таа изгледала на својата свадба. 

 

Драгана и Тони Бјелиќ се венчале пред дваесет години, а за нивната љубов се зборува и денес. 

Многумина и завидуваат на популарната пејачка поради нејзиниот совршен брак и прекрасното семејство кое го има со својот сопруг, а ни таа не крие колку е среќна со нив.

Познатата пејачка со Тони  се омажи во 1999 година, а на свадбата носеше многу едноставна венчаница, носеше и бел мантил, во комбинација со бел мантил  кој беше невообичаен детал на венчаницата.

Инаку Драгана Мирковиќ многу пати за јавноста има истакнато дека материјалните нешта на нејзиниот сопруг ништо не и значат. Таа секогаш говори како тој и е голема поддршка и со негова помош успеала да дојде до ова каде што е денес.

Драгана и Тони имаат успешен брак со кого има две деца, синот Марко и ќерката Мануела.

Драгана заедно со нејзиниот сопруг Тони Бјелиќ во својот возен парк ги поседуваат најлуксузните модели на „ферари“, „ламбурџини“, „ролс – ројс“, „бентил“. Имаат и неколку автомобили „мајбах“, а се и сопственици на фабриката „Мајхаб купеа“.

Мирковиќ за својот 50ти роденден од директорот на Мерцедес доби автомобил со персонализирани таблички на кои пишува „ДМ 50“. Драгана и Тони се сопственици на автомобили за трки.

Инаку најпознатата фолк пејачка во Србија Драгана Мирковиќ пред да се омажи со сегашниот сопруг Тони била во долгогодишна врска со Зоран Башановиќ, советникот на премиерот Заев.

Тој не и бил само момче туку и личен менаџер. Љубовта завршила во 2000 година кога Драгана го оставила за сегашниот сопруг кој е еден од најбогатите Срби во Австрија. Зоран исто така се оженил и добил ќерка. 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Се верува дека историскиот, социјалниот и политичкиот подем на Русија на светската сцена дојде со нејзиното  пристигнување во Русија и затоа оваа држава има водечка улога во православниот свет.

ОВАА ИКОНА НА МАЈКА БОГОРОДИЦА ТРИ ПАТИ ЈА СПАСИЛА РУСИЈА: Таа е заштитник на Русите!!

Иконата на Богородица Владимирска е една од најпочитуваните и светите икони на Православната...

Имено старлетата беше на тапет и во српските медиуми, поради непочитувањето на мерката за домашно лекување и самоизолација, а наместо тоа таа се шетала во ноќните клубови и при тоа позирајќи за време на нејзината прва посета на Белград по пандемијата.

Уапсена старлетата Александра Накова- не го дочекала вториот негативен тест на Ковид-19 и се шетала

Македонската старлета, Александра Накова била уапсена вчера во Гевгелија.Триесет...

Оргии, дрога, проститутки, затворски казни - сето ова и далеку повеќе го обележаа животот и кариерата на овој славен спортист.

ОД ПРЕМНОГУ С*КС НЕМОЖЕЛ ДА ОДИ: Животот на славниот боксер во царство на дрога и проститутки!

На денешен ден во 1966 година, во Њу Јорк роден е легендарниот боксер Мајк Тајсон. Во 1992...