Драгана Мирковиќ е една од ретките пејачки што го задржа приватниот живот, но и ги чува своите деца пред очите на јавноста.

Објавил: Стојче Бушин | 13 февруари, 2020 12:38

Драгана Мирковиќ полудела кога дознала со кого и се забавува синот Марко!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк
 

Пејачката е една од ретките чиј што не ја обележија никакви скандали, а за нејзините деца вели дека воопшто не сакаат да се истакнуваат.

„Во денешно време младите само сакаат да бидат во центарот на вниманието, а моите деца не, тие не се во таа фаза“, рече пејачката, додавајќи дека нејзините деца сметаат дека приватноста е највредна работа и дека нејзиниот син и рекол дека тој сака луѓето да го сакаат за него, а не затоа што е син на Драгана Мирковиќ.

Девојката на мојот син е ќерка на наши куќни пријатели. Кога го слушнав тоа, реков:

“Марко, што правиш! Не го уништувај моето пријателство!” рече Драгана.

Таа откри дека разговара српски јазик со своите деца и нејзиниот сопруг.

“Во нашата куќа се зборува на нашиот јазик, така што тие не се чувствуваат како да живеат надвор од земјата. Ова е нешто што треба да го имаат засекогаш. Тие ги сакаат бабите и дедовците и сакаат да доаѓаат на село, вели гордо пејачката.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

На крајот од соопштението стои – Се е тоа музика, а музиката или е музика, или ја нема, познатото мото на пејачката.

Ова е непочитување на уметничката слобода- се огласи Јосипа Лисац по скандалот со химната!

Откако вчера хрватската пејачка Јосипа Лисац, која ја изведе националната химна на...

Пејачката до својата шеснаесетта година живее во Барбадос, но потоа се преселува во САД за да изгради своја музичка кариера, заедно со продуцентот Ивен Роџерс. Во исто време таа потпишува и договор со Def Jam Recordings после аудицијата со тогашниот сопственик Џеј-Зи.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН РИЈАНА: Сексипилната, зеленоока црнка денеска го слави 32-риот роденден

Сексипилната зеленоока црнка, Ријана денеска го слави својот 32-ри роденден. Таа е позната...

Имено бабата Цеца со нетрпение го очекува доаѓањето на свет на своето прво внуче. Иако во медиумите веќе излезе информација дека за бебето се подготвува златна колепка, и детска соба, сепак младите родители Вељко Ражнатовиќ и Богдана не сакаат да се одвојуваат од бебето, па малото бебе ќе спие со родителите, откриваат српските медиуми.

НЕМА ДЕТСКА СОБА ЗА ПРВИОТ ВНУК: Цеца откри детали од домот кој ја шокираа јавноста

Веќе одамна на големо се пишува за бремената снаа на Цеца, Богдана Ражнатовиќ која...

Уште на почетокот, житиро даде коментар дека натпреварувачот фалшира. Сепак Селимовиќ успеа да го воодушеви жирито со втората песна, па гласовите почнаа да се редат. На крајот од настапот успеа да ги освои сите шест гласови од жири комисијата.

СКАНДАЛ ВО ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД: Менторите ги уценувале натпреварувачите!

Селим Селимовиќ (26) е натпреварувач од Ниш а негов ментор е Вики Миљковиќ, а тие решија...