Според неофицијални информации, братот на претседателот на Црна Гора на крајот бил поставен на клиника во главниот град на Црна Гора.

Објавил: Перо Милчин | 27 март, 2020 23:10

ДРАМА ВО СЕМЕЈСТВОТО НА ЦРНОГОРСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ: Ѓукановиќ доживеа тежок инфаркт!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Првиот човек на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, вчера ја преживеа најголемата драма од неговиот живот!

Како што пишува курир.рс неговиот роден брат, бизнисменот Александар Ацо Ѓукановиќ (55), имал тежок срцев удар и неговата состојба и покрај напорите на најпочитуваните доктори од Подгорица, била многу критична.

роден брат, бизнисменот Александар Ацо Ѓукановиќ (55), имал тежок срцев удар и неговата состојба и покрај напорите на најпочитуваните доктори од Подгорица, била многу критична.

Поради ова, Мило сакаше да го пренесе во една од најдобрите клиники за кардиологија во странство.

Според неофицијални информации, братот на претседателот на Црна Гора на крајот бил поставен на клиника во главниот град на Црна Гора.

Ацо Ѓукановиќ е сопственик на Прва банка во Црна Гора, како и сопственик на бројни продажни места и други имоти, а медиумите во таа земја неодамна напишаа дека тој има намера да се пресели во Швајцарија оваа година и да го пресели својот капитал таму.

Исто така беше напишано дека во претходните години споменатата банка била вклучена во финансирање на најпрофитабилниот бизнис зад кој стоел црногорската држава, што му овозможило на Аку да купи огромен „кајмак“.

Ацо Ѓукановиќ последен пат беше виден во јавноста на крајот на годината кога во Подгорица и другите црногорски градови се одржуваа протести против законот за слобода на религија. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

Несреќата се случила во Церово, кај Богетиќ, кога се судриле автобус и патничко возило, по што слетале од патот.

Свети Василије Острошки ја исполни молбата на очајниот татко: Ќерка ми беше во автобусот на смртта и светецот го спаси моето дете!

Утрово во судир на автобусот на компанијата „Глужица“ од Никшиќ и автомобил, загинаа...

Одењето кај Отецот е чин јавен: се случува пред очите на апостолите. Христос се подига во воздухот и облак Го подзема носејќи Го на небото. Последните пораки што им ги дава се подготовки за Педесетницата.

Денес е СПАСОВДЕН: Вознесение Христово!

Вознесение Христово или Спасовден — христијански празник кој се слави 40 дена по Велигден....

Рамазан е еден од петте столба на исламот. Останатите се верата, молитвите, поклонението и давањето милостина. Тоа е месец на добрина, милост, љубов и простување.

Муслиманите ширум светот денеска го слават РАМАЗАН БАЈРАМ!

Припадниците на исламската вероисповед денеска го слават Рамазан Бајрам. Рамазан...