Компанијата наведува дека имало толпа во авионот и дека е донесена одлука мајка со шест деца да го напушти авионот.

Објавил: Сара Фемина | 23 август, 2020 16:27

ДРАМА НА ЛЕТОТ ЗА ЊУЈОРК: Мајка со шест деца беше исфрлена од авион, затоа што нејзината ќерка (2) не сакала да носи маска(ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Американката, кој патувала со шест деца од Орландо кон Њујорк, била исфрлена од авионот JetBlue затоа што нејзината двегодишна ќерка не сакала да носи заштитна маска, јавуваат американските медиуми.

Во видеото снимено пред да полета авионот, Теа Брук разговара со стјуардеса, која и објаснува дека дури и мало дете не може да биде ослободено од мерката носење маска за да се спречи ширењето на вирусот корона.

„Дали разбирате дека таа е две години“, ја прашала мајката стјуардеса, која одговорила дека разбрала, но дека тоа е нешто што не може да се толерира. 

Како што е наведено, вратите на авионот сè уште биле отворени, а стјуардесата го повикала надзорникот на аеродромот да ја реши ситуацијата.

Видеото објавено на социјалните медиуми покажува дека другите патници биле незадоволни и дека неколкумина од нив застанале во одбрана на мајката, во која се вели дека треба да се направи исклучок за двегодишно дете.

Компанијата наведува дека имало толпа во авионот и дека е донесена одлука мајка со шест деца да го напушти авионот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

Првиот дигитален Конгрес на СДСМ ќе се одржи преку електронска платформа Зум (ZOOM), заради заштита на здравјето на граѓаните, делегатите, медиумските работници и со целосно почитување на мерките и препораките за зашитита од Ковид 19.

СДСМ денеска ќе одржи дигитален Конгрес

СДСМ денеска со почеток во 13:00 часот ќе го одржи 25. Конгрес преку платформата...

Зимското сметање на времето почнува секој последен викенд во октомври и трае до последниот викенд во март следната година, кога повторно настапува летното сметање на времето.

Поместете ги стрелките на часовниците: ОД ОВАА НОЌ ПОЧНУВА ЗИМСКОТО СМЕТАЊЕ НА ВРЕМЕТО

Од оваа ноќ започнува зимското сметање на времето, со поместување на стрелките на часовниците...

Тие се бореа за слобода, еднаквост, за вистински независна и признаена држава од светот. Идеали кои со членството во НАТО и Европската Унија се постигнати на ниво кое било незамисливо порано.

Николовски со честитка за 23-ти октомври: Македонските револуционери се гордост и пример за нас!

Македонските револуционери се гордост и пример за нас, она што сме денес во голема...