- Тешко е да се опорави од зависноста од дрога. Сепак, можно е! Сепак, не користев хероин и немав такво влошување на организмот, мозокот. Но, како човек во сериозни години, кој има деца, сфатив дека тоа е болест и дека мора да се извлечам - изјави Лукас пред медиумите пред неколку години.

Објавил: Владо Марин | 12 октомври, 2020 6:56

ДРОГА НА МУЗИЧКАТА СЦЕНА: Познатите со години во пеколот на наркотици- МАРИХУАНА, ХЕРОИН, КОКАИН, еве кој беше во канџите на опијатите!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Стефан Ѓуриќ Раста е само еден во низата јавни личности кои користеле дрога и тој не е единствениот кој се најде зад решетки поради опијати.

Последните месеци списокот на ВИП осуденици се шири во Србија, па полицијата, покрај раперот, со лисици на рацете го стави неговиот колега Сале Тру, а претходно и актерот Бане Видаковиќ.

Имаше и други кои се најдоа зад решетки за марихуана или кокаин, а само неколкумина како Аце Лукас јавно признаа дека се зависни.

– Тешко е да се опорави од зависноста од дрога. Сепак, можно е! Сепак, не користев хероин и немав такво влошување на организмот, мозокот. Но, како човек во сериозни години, кој има деца, сфатив дека тоа е болест и дека мора да се извлечам – изјави Лукас пред медиумите пред неколку години.

Пејачи:

– Дадо Полумента

 -Синан Сакиќ

 -Џеј Рамадановски

 – Дарко Лазиќ

Проблем со законот поради дрога имаше и покојниот пејач Синан Сакиќ.

Во 2017 година, граничната полиција го уапси пејачот кога се обидуваше да прошверцува наркотици на преминот Трбусница. Пронајден беше 2,3 грама кокаин, што го сокрил во долната облека.

Првичните информации беа дека станува збор за хероин, но се покажа дека Сакиќ има кокаин.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Ноќен Клуб

Поводот за ова вечерно журкање на Боркица е роденденот на еден скопски локал, кој се наоѓа во близина на станот каде таа живееше со експремиерот, а сегашен бегалец, Никола Груевски.

РАСПОЛОЖЕНА И СРЕЌНА СО ПРИЈАТЕЛИ: Боркица Груевска лумпува на забава во скопски локал(ФОТО)

Боркица Груевска, сопруга на екс лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски пред неколку...

Сме виделе жадиња на момачки вечери, на некои други свечености, ама на промена на име на држава, кога народ се чуствува изневерен, тоа ни на душман во сон нема да му падне

СКАНДАЛ : Градоначалник слави промена на име со полугола танчерка!

На социјалната мрежа Фејсбук осамна едно видео на кое се гледа како градоначалникот...

Митар Мириќ е познат српски фолк-пејач, кој е популарен ширум просторите на бивша Југославија

Омилената од Стефчо Јакимовски “Не може нам нико ништа“ за кафанска тепачка во Бјеловар

Настанот се случил минатиот викенд, во хрватскиот град Бјеловар, во ноќниот клуб “Тилт“....