Тешка несреќа се случи утрово еден час по полноќ, на магистралниот пат Струмица-Радовиш.

Објавил: Перо Милчин | 21 јули, 2019 16:33

ЕДНО ЛИЦЕ ГО ЗАГУБИ ЖИВОТОТ: Тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Струмица-Радовиш!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Тешка несреќа се случи утрово еден час по полноќ, на магистралниот пат Струмица-Радовиш, при што едно лице го загуби животот.

Ноќеска на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „Опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки, удрил во патничко возило „Фолксваген голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Р.Р.(40) од Радовиш, по што излетал надвор од коловозот.Ј.Ц. починал на местото на настанот.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во осум сообраќајни незгоди, што се случиле изминативе 24 часа на подрачјето на Град Скопје. Во три сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Увид извршила екипа од полициска станица Гевгелија, а по наредба на јавен обвинител пронајдените делови од телото се предадено на вештачење.

СТРАШНО: Пронајдени делови од човечко тело кај Богданци

Вчера напладне во атарот на Богданци бил пронајден човечки череп, коска и делови од...

Мртво новороденче било донесено вчера од страна на родителите во Клиничката болница во Битола, соопштија од Битолската полиција. Вчера околу 13,35 часот од Болницата во СВР Битола било пријавено дека кај нив е донесено починато новороденче без траги на насилство, пишува Апла.мк.

Трагедија: Родители донеле мртво новороденче во болницата во Битола

Трагедија во Битола, донесено мртво бебе во болницата. Мртво новороденче било донесено...

На 18 август, во село Мојанце, Арачиново, со употреба на огнено оружје со калибар од 7,62Х25мм, осомничениот го лишил од живот Зилбехар Ајвази. На критичниот ден, осомничениот седел на совозачкото седиште во автомобил Фолксваген голф 3, управуван од засега непознато лице.

Детали за убиството во Арачиново

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка...