Заедно со договор со нејзините деца, таа одлучи да ја изнајми вилата по цена од 8.000 илјади евра месечно.

Објавил: Сара Фемина | 19 јули, 2019 9:51

ЕКСКЛУЗИВНО: Гордана Шаулиќ се сели од вилата на Дедиње, ја издава на АМБАСАДА ЗА 8 ИЛЈАДИ ЕВРА МЕСЕЧНО!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Вдовицата на покојниот крал на народната музика Шабан Шаулиќ, Гордана Шаулиќ вилата од 800 квадратни метри во Белград во населбата Дедиње, ќе ја издава на една амбасада за вртоглава цена од 8.000 евра месечно, дознава курир.рс.

Гордана Шаулиќ повеќе од шест месеци сама живее во луксузната вила на Дедиње. Куќата чија вредност се проценува од над околу милион евра, препишана е во наследство на нејзините три деца, Михајло, Санела и Илда, а Гордана има потполно право на живеење во куќата се до крајот на својот живот.

Заедно со договор со нејзините деца, таа одлучи да ја изнајми вилата по цена од 8.000 илјади евра месечно. 

Шабан Шаулиќ е роден на 6 септември 1951а почина на 17 февруари 2019. Во текот на својата богата кариера во медиумите и од јавноста го доби прекарот „крал на народната музика“.

Легендата на народната музика Шабан Шаулиќ пред неколку месеци во раните утрински часови загина во тешка сообраќајна несреќа, а во автомобилот со него бил и музичарот Мирсад Кериќ кој управувал со возилото, како и кумот на Шаулиќ, Слободан Стојадиновиќ.

Шабан Шаулиќ беше погребан во Алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград.

Иако кралот на народната музика бил роден во муслиманско семејство, тој не беше погребан според муслиманските обичаи и имаше само граѓански закоп без ниту едно свештено лице.

Шабан како да ја претчувствувал смртта, бидејќи на само три месеци пред смртта одлучил да состави тестамент, а целиот свој имот кој вреди неколку милиони евра го оставил на сопругата, децата и внуците.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Време е да заблескате. Ќе се чувствувате добро поради своите вештини, а постои и шанса да се отвори можност за нова работа. Ова поле ви носи големи успеси. На полето на љубовта и романтиката ќе доживеете некои препреки, но штом ги совладате ќе сфатите каде лежи среќата за вас и ќе имате убав однос со личноста со која сте, или ќе бидете во врска.

Три хороскопски знаци ги очекува најголема среќа до крајот на годината – проверете дали сте и вие меѓу нив

На почетокот од 2019 година некои луѓе беа среќни, некои па имаа среќно лето, но овие три...

Во Македонија и утре ќе биде екстремно топло, како што најавија метеролозите сме во фаза на портокалово ниво на опасност од топлото време. 

ФОТО НА ДЕНОТ: Елен се разладува во водите на Мавровското Езеро

Големите температури ова лето се неподносливи, не само за луѓето туку и за целиот животински...

За жал за оние кои ќе сакаат да го набљудуваат метеорскиот дожд, присуството на речиси полна месечина во овие ноќи може да го попpечи нивното искуство.

Утре спектакл на небото – не пропуштајте!

Метероскиот дожд на „персеидите“ оваа година ќе може да се забележи во ноќите помеѓу...