Исто така СДС, Зоран Заев и владата треба да објаснат што барал Кичевскиот во владата кога толку упорно тврдат дека никогаш не бил таму?

Објавил: Перо Милчин | 23 февруари, 2020 14:53

ЕКСКЛУЗИВНО МИЛЕНКО: Кој и каде го снимил Зоран Заев

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Дудинка (Миленко Неделковски) од свои извори блиски до совесниот и загрижен граѓанин што ги доставил снимките до Антонио Милошоски ДОЗНАВА:

Снимката, чија автентичност штотуку ја признаа и од СДС, е направена минатата година во перидот мај/јуни 2019-та во просториите на владата на состанок на кој присуствувале Зоран Заев, Цветан Панделевски и Зоран Милевски Кичевскиот.

Кој од овие тројца снимал знае Дудинка и ќе објави доколку СДС и Зоран Заев не го признаат овој состанок, ниту пак ја признаат темата на состанокот.
Исто така СДС, Зоран Заев и владата треба да објаснат што барал Кичевскиот во владата кога толку упорно тврдат дека никогаш не бил таму?

Миленко Неделковски
Дудинка
23.02.20 – 13.00 ч.

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска излезе на прес-конференција на која пушти аудио снимка за која тврди дека Зоран Заев додека бил на чело на Владата се мешал во одлуките на судската власт.

Одговорајќи на новинарско прашање дали е свесен дека со нелегално стекнати материјали може да има против него кривична постапка или да биде притворен, рече дека ако некој треба да биде приведен тоа е единствено Заев.

– Јас сум свесен дека господинот Заев и неговата фамилија се прилично влијателни и во обвинителството и во политиката и во државата, и дека наредувале во минатото кој треба или не треба да биде притворен. Но, после еден ваков објавен материјал ако некој треба да биде приведен или во најмала рака повикан на распит тоа е господинот Заев, истакна Милошоски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Скандал

Некои од припадниците на МВР наместо во оваа тешка состојба да се грижат за јавниот ред и мир во време кога има полициски час, се решија од позиција на моќ да упатат закани.

„Седете дома клошари“: Полицајци на граѓаните се закануваат со пендрек и 10 години робија (ФОТО)

Две непознати лица облечени во полициска униформа се фотографирале на социјалните...

Со плата од 14.500 денари, за гелот за дезинфекција во оваа тешка ситуација поскапува секој ден од 310 денари до цена од 1600 денари.

СРАМОТА- КАДЕ СЕ ИНСПЕКЦИИТЕ? Гел за дезинфекција од 310 денари СКОКНА до 1600 денари(ФОТО)

Гел за дезинфекција по дел аптеки низ Македонија достигна цена од неверојатни 1600 денари. ...

Со тоа работодавците директно ја кршат Владината мерка, поточно одредбата “За да ги чуваат децата дома, платено отсуство и во државно и во приватно ќе добие по еден родител на помали од десет години.

ПАДНАА ПРВИТЕ ОТКАЗИ ПОРАДИ КОРОНА: Мајки барале слободни денови по закон, нo добиле ОТКАЗ

Адвокатката Весна Богова информираше на социјалните мрежи за давање откази од работа...