Се разведовме, не успеавме. Се боревме како лавови и сега сме најдобри пријатели. Бланкица ни е најважна, сега е најважно само таа да биде Ок, потврди Анабела за Пинк.рс.

Објавил: Сара Фемина | 22 септември, 2019 12:17

ЕКСКЛУЗИВНО ПИНК: Се разведе српската пејачка Анабела Атијас – ОДАМНА НЕ ЖИВЕЕМЕ ЗАЕДНО!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Српската пејачка Анабела Атијас, во ексклузивна изјава за Пинк.рс, потври дека после седум години брак се разведе од бизнисменот Андреј Атијас, со кого има една ќерка, Бланкица.

После седум години брак, поп пејачката Анабела Атијас и нејзиниот сопруг Андреј Атијас се разделија. И покрај напорите да се спаси нивниот брак и многубројните проблеми, не успеале да останат заедно.

Се разведовме, не успеавме. Се боревме како лавови и сега сме најдобри пријатели. Бланкица ни е најважна, сега е најважно само таа да биде Ок, потврди Анабела за Пинк.рс.

Анабела Атијас или попозната само како Анабела е популарна српска пејачка. Таа ја започна нејзината кариера во 1993 година, како дел од дуо групата Funky G, заедно со нејзиниот сопруг Гаги. На 29 април 2009, тие се разведоа со што Анабела ја напушти групата и започна соло кариера.

После седум години брак, поп пејачката Анабела Атијас и нејзиниот сопруг Андреј Атијас се разделија. И покрај напорите да се спаси нивниот брак и многубројните проблеми, не успеале да останат заедно.

Во 1993 година, Анабела и Гаги ја започнаа нивната кариера како дел од дуото Funky G. Тие имаа голем успех низ целата бивша Југославија. Повеќето од нивните песни беа хитови. Тие беа во поп стил со елементи на поп-фолк и денс. Во нивните хитови спаѓаат: „Робиња“, „Ја имам неког“, „Направи се луд“, „У твојим колима“, „Јел ти жао“, „Гад“, „Поново“, „Кафана на балкану“ и други.

Во текот на нивната заедничка кариера издадоа дванаесет студиски албуми и 2 компилации со најдобрите хитови. Во 2009 година таа започна соло кариера со песната „Мој драги“.

Анабела сними спот за оваа песна заедно со режисерот Дејан Миличевиќ. Видеото е снимено во Маврово, Македонија. Нејзиниот втор сингл е „100 ратова“ кој го испеа заедно со Миа. 

Анабела е мајка на познатата ријалити звезда Луна Џогани, која го освои првото место во ријалити шоуто Задруга 2.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Живот

Потоа доаѓаме до Верушевски како сведок кој тврди дека тие разговори се дадени на СДСМ, дека тие разговори се снимени по нарачка на Верушески кај двајца народни херои кој ги прогласи Заев и јас тврдам дека тие разговори не се по потекло на државната безбедност односно управата за државна безбедност.

Латас призна дека креирал политики со Груевски(ВИДЕО)

Во емисијата на Алфа ТВ „Што не е јасно” со Горан Момировски, гостуваше македонскиот...

Секој четврти срцев удар по правило е “тивок убиец”. Луѓето многу често не ги знаат симптомите и на тој начин во последните пет години, алармантно е зголемена смртноста.

Ова се тивки симптоми на инфаркт!

Можеби не сте знаеле, но човечкото тело е во состојба да испрати предупредување за...

Традиционалната медицина нуди голем број на различни, природни и ефективни рецепти за да се постигне зголемен хемоглобин во крвта. За да се постигне овој резултат, треба да се фокусираме на оние рецепти кои вклучуваат состојки богати со витамин.

Докторите ќе се запрепастат: Направете ја оваа смеса и подобрете ја крвната слика

Кај крвната слика не е важен само бројот на црвените крвни зрнца туку и нивото на хемоглобин....