За потсетување Јовановиќ ја киднапираше Моника на 20 декември и се криеше 10 дена во селата околу Књажевац и Шврrиг. Околу 600 полицајци постојано ги бараа.

Објавил: Сара Фемина | 29 декември, 2019 16:48

ЕКСКЛУЗИВНО: Пронајдена киднапираната Моника Каримановиќ

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Како што ексклузивно открива Информер, киднапираната девојка Моника Каримановиќ е пронајдена жива, измачена и исечена во селото Пасјача кај Сврrиг

Според информер.рс во моментот кога сфатил дека полицијата му пристапила, берберот од Малчан, Нинослав Јовановиќ, ја ослободил киднапираната девојка и потоа продолжил да бега.

Се тврди дека Јовановиќ ќе се обиде да ја премине државната граница и да избега во Бугарија.

За потсетување Јовановиќ ја киднапираше Моника на 20 декември и се криеше 10 дена во селата околу Књажевац и Шврrиг. Околу 600 полицајци постојано ги бараа.

Откако српската полиција објави најнова фотографија од т.н. Малчански бербер, псевдоним под кој е познат педофилот Нинослав Јовановиќ, осомничен за киднапирање на 12-годишното девојче Моника Каримановиќ, пристигнале повеќе дојави од луѓе кои тврдат дека го виделе злосторникот.

Како што пишува „Новости“, таксист раскажал во полиција неговото искуство со Јовановиќ. 

– Кога беше објавена најновата фотографија од овој монструм, таксист го препозна. Вели дека пред еден месец го довел тука во нашата населба, а тој не сакал да му плати. Се расправал со него, но кога видел дека нема како да наплати, кренал раце и си заминал.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

На почетокот на својот говор, рускиот претседател потсети на значењето на јубилејот - 75-годишнината од уништувањето на нацизмот и основањето на ООН.

ПУТИН ЈА ПОНУДИ РУСКАТА ВАКЦИНА БЕСПЛАТНО ЗА СЛУЖБЕНИЦИТЕ НА ООН: Вакцината треба да биде достапна за сите!

Русија е отворена за партнерство во борбата против вирусот и предлага да се одржи видео...

Според него, до крајот на оваа година е можно да се очекува ефикасна вакцина, мнозинството од светската популација може да се вакцинира во текот на следната година, но не и целата популација, како што е случајот со вакцината за сипаници.

Фаучи: Крајот на пандемијата може да се очекува кој крајот на наредната година!

Ентони Фаучи, угледниот инфектолог , директор на Американскиот национален институт...

„Министерството за здравство на Руската Федерација ја започна постапката за регистрација на вакцината  ’EpiVacCorona’. Процедурата за регистрација се планира да заврши до 15 октомври, се наведува во соопштението.

Втората руска вакцина против Ковид 19 ќе биде регистрирана до 15 октомври

Втората руска вакцина против Ковид 19, изработена од сибирскиот институт „Вектор“,...