Можно е убиецот да го напишал писмото. Од каде да знаеме ние! Како воопшто Н.Н лицето напишало писмо?

Објавил: Сара Фемина | 7 ноември, 2019 19:38

ЕКСКЛУЗИВНО: Се огласи Марјановиќ за обвинението дека неговата мајка го нарачала убиството: ЕДВАЈ ЈА ВРАТИВМЕ ВО ЖИВОТ

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Зоран Марјановиќ кој е обвинет дека на 2 април 2016 година ја убил сопругата Јелена Марјановиќ, за Курир.рс изјави дека е шокиран од анонимното писмо кое пристигнало во Вишиот суд во Белград, во кое се пишува дека неговата мајка го нарачала убиството на Јелена.

Во писмото е наведен и бизнисменот Драгој Милинковиќ од Прибој, кој наводно ја посетувал мајката од Зоран Марјановиќ.

Можно е убиецот да го напишал писмото. Од каде да знаеме ние! Како воопшто Н.Н лицето напишало писмо? Ќе поднесеме тужба против таа непозната особа, затоа што мојата мајка доживеа голем стрес и едвај ja повративме во живот, изјави Марјановиќ за Курир.рс. Зоран вели дека здраствената состојба на неговата мајка дополнително се влошила поради анонимното писмо кое пристигна во судот.

Во анонимното писмо е наведен и бизнисменот Драгој Милинковиќ од Прибој, кој наводно ја посетувал мајката од Зоран Марјановиќ.

Моментално планираме да ја одведеме кај невролог, затоа што почна да не распознава луѓето. Ја сум тотално сум збунет. Тој додава дека на наредното судење покрај сведоците ќе се појави и неговата мајка, но сега е доведено прашањето дали таа ќе биде способна за такво нешто.

Драгоје Милинковиќ од Прибој, кој беше идентификуван како убиец на пејачката Јелена Марјановиќ во анонимно писмо доставено до Високиот суд во Белград, денеска беше уапсен по наредба на Основниот суд Прибој.

Се дознава дека тој бил уапсен за кривично дело измама, т.е. поради правосилна пресуда за случајот 2015 година – кога тој беше осуден за измама на три лица за 16.500 евра, јавуваат медиумите.

Милинковиќ, наводно денеска сакал да оди во полиција, на полиграф, поради обвиненијата дадени во спомнатото писмо.

Пред три дена во судот во Белград започна судењето за случајот со убиената пејачка Јелена Марјановиќ на втори април, 2016 година.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Србија

Србија остана без генијалецот Михаило Спориќ, поради што Кембрич прогласи три дневна жалост.

Српскиот генијалец Марко(22) почина од оваа врста на РАК: Нема врска со пушење, но оваа болест е најлоша од сите што ги знаеме!

Рак на белите дробови скоро па никогаш не дава никаков знак, но кога ќе се открие во...

За убиството знам од медиумите и ништо друго, рече Драгој Милинковиќ кој се уклучи во живо на социјалните мрежи.

СЕ ОГЛАСИ “УБИЕЦОТ” НА ЈЕЛЕНА: Не ја познавав жртвата – Анонимното писмо ми го намести бившата жена!

Драгој Милинковиќ бизнисменот од Прибој, кој е обвинет во анонимното писмо дека ја...

Драгоје Милинковиќ од Прибој е убил пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, по нарачка на нејзината свекрва Зорица Марјановиќ.

ОТКРИЕНА МИСТЕРИЈАТА НА ВЕКОТ: Свекрвата на Јелена го нарачала убиството – пејачката ја убил бизнисменот Драгоја Милинковиќ!

Курир.рс ја открива најголемата мистерија во Србија- Убиецот на Јелена Марјановиќ,...

Марјановиќ на рочиштето кое се одржа во септември, негираше дека ја убил својата сопруга, а деталната одбрана ќе ја изнесе во вторник на судењето.

Започнува судењето на Марјановиќ за тешко убиство на сопругата: Му се заканува затворска казна од 40 години!

Во реновираната палата на правдата во Србија, пред Вишиот Суд во Белград, во вторник...