Јелена и Душко постигнаа договор за да се разведат уште пред неколку недели, а официјалната разделба на парот би требало да се случи за околу еден месец, пишува курир.рс.

Објавил: Сара Фемина | 30 октомври, 2019 23:49

ЕКСКЛУЗИВНО: Се разведуваат Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ ДОЈДЕ КРАЈОТ – Ова се деталите!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

На барање од прославениот српски фудбалер Душко Тошиќ, дојде до договор за бракоразводна постапка со неговата сопруга Јелена Карлеуша, која би требало судот да ја заврши за околу еден месец дознава Курир.рс.

Јелена и Душко постигнаа договор за да се разведат уште пред неколку недели, а официјалната разделба на парот би требало да се случи за околу еден месец, пишува курир.рс.

Веќе подолго време се зборува за односите помеѓу Карлеуша и Тошиќ, но сега разводот е сигурен. Изворот од српски курир е детално упатен во целата ситуација за разводот на Јелена и Душко.

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ често се во центарот на вниманието и може да ги видиме на насловните страници во медиумите.

Душко Тошиќ, имал интересен манекенски излет на почетокот на својата фудбалска кариера.

Сопругот на Карлеуша, кој неодамна беше во центарот на вниманието за наводната врска на неговата сопруга со Огњен Врањеш, но исто така и заради неговата наводна прељуба со старлетата Сораја Вучелиќ, пред да ја сретне пејачката и двајцата станат познати, се фотографирал гол за еден српски часопис – објави српски Курир.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Србија

Претседателот Вучиќ примен е на Војно медицинската академија, вчера во доцните попладневни часови, објави Ртс.рс.

НАЈНОВА ВЕСТ: Српскиот претседател Александар Вучиќ ИТНО примен во болница!

Генералниот секретар на претседателот на Република Србија денеска ја извести јавноста...

Србија остана без генијалецот Михаило Спориќ, поради што Кембрич прогласи три дневна жалост.

Српскиот генијалец Марко(22) почина од оваа врста на РАК: Нема врска со пушење, но оваа болест е најлоша од сите што ги знаеме!

Рак на белите дробови скоро па никогаш не дава никаков знак, но кога ќе се открие во...

Можно е убиецот да го напишал писмото. Од каде да знаеме ние! Како воопшто Н.Н лицето напишало писмо?

ЕКСКЛУЗИВНО: Се огласи Марјановиќ за обвинението дека неговата мајка го нарачала убиството: ЕДВАЈ ЈА ВРАТИВМЕ ВО ЖИВОТ

Зоран Марјановиќ кој е обвинет дека на 2 април 2016 година ја убил сопругата Јелена Марјановиќ,...